Записи

Записи

Заборгованість в 39 тисяч, а квартира, яка коштує близько 800 тис грн.(за оцінкою), продана за 530 тисяч.

Виконавча служба продала квартиру без відома власниці. "У січні мені подзвонив державний виконавець і повідомив, що моя квартира продана з торгів. Повідомте ваші реквізити, щоб ми решту суми перерахували на ваш рахунок"

Жінка твердить, що з приводу боргу до неї телефонували тільки раз у 2014 році – повідомили, що вона винна 40 тисяч, але кому і за що, твердить, так і не зрозуміла. Не може збагнути вона також того, як без її відома та участі описали 3-кімнатну квартиру в Пролісках – передмісті столиці. Її оцінили в 797 тисяч, продали за 530 тисяч, а 39 із них сплачено банкові. Новий власник житла вже запропонував жінці оформити договір оренди.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/kyiv/pid-kiyevom-u-zhinki-za-borgi-vidibrali-ta-prodali-kvartiru-899773.html


Трохи статистики по судових справах


39 892 — кількість судових справ, у яких  фігурують банки України в березні. 18 009 із них пов’язані з Приватбанком.
У 95% відсотках випадків ПриватБанк виступає позивачем.
 Основний предмет позову — стягнення заборгованості. Також банки  судяться з таких причин: звільнення майна з під арешту, примусового  виселення, визнання банкрутом.
Найбільша кількість судових справ, пов’язаних з банками, відбуваються в Дніпропетровській, Київській та Одеській області.
https://opendatabot.com/blog/37-bank

Колектори знахабніли вкрай: тероризують школу телефонними погрозами, вимагаючи сплати боргів, до яких школа не має відношення.

Sergii Gorbachov · Киев

Колектори знахабніли вкрай: тероризують школу телефонними погрозами, вимагаючи сплати боргів, до яких школа не має відношення.  

Отакий лист з проханням скасувати держреєстрацію знахабнілої колекторської компанії сьогодні надіслав до Нацкомфінпослуг.

Виродків треба провчити як слід.

Чекатимемо на реакцію.

P.S.

 До речі, чи знає шановне товариство, що діяльність колекторських  компаній практично НІЯК не врегульована українським законодавством?

Саме тому вони й дозволяють собі отаке паскудство.

Наскільки знаю, спроби ввести цю діяльність у законне русло вже були, але завершилися гучним пшиком.

Вочевидь, для Ради питання захисту  громадян від свавілля колекторів - далеко не на першому місці. :(

Хоча для відповідального та розумного депутата така електорально приваблива акція як вгамування колекторів має бути зрозуміла.

Хто там у нас голова профільного комітету?

VYacheslav Sadovnychyi Ruslan Cherniy Наталья Непряхина, може, є сенс знов підняти цю тему?

https://www.facebook.com/sivangor/posts/1726557677359336

Что там с банками?

Дайджест по «живым» банкам от Татьяна Владимирова (на 04.03.17)

1. УКРСИБ-идёт сокращение штата у них, юристы работают до конца месяца и все идут на вольные хлеба. Сопровождение отдали нескольким внешним компаниям (Дельта-М, Укрборг, Позика). 9 марта будет правление по физлицам, но рассматривать будут только индивидуальные вопросы (по тем, кто за последние два месяца подал документы). По земле и авто опции закрыты. Незакрытую землю некоторую слили "Позике", за копейки. Больше ничего не продавали. По ипотеке собираются принимать программу общую, но не раньше апреля. Внешние компании пока бодро обещают много денег и полны энтузиазма. Ага. Знаем, плавали)))
2. УКРСОЦ -прежних сотрудников отдела реструктуризации "ушли"; коллекшн разместился на Белорусской, там работают менеджеры, приглашающие на встречи заёмщиков. Работают по схеме старой, бородатой (Альфа в своём репертуаре))): "хороший дядя-плохой дядя". Цель встреч-прояснить, что с вас можно срубить. Предложений нет, чисто разведка боем.
3. ОТП-все по-прежнему, самые стабильные. Слили часть портфеля ОТП-факторингу, там глухо. Те работают намного хуже банка. Роботаю в этом направлении.
4. ПРАВЕКС-на прошлой неделе опять кто-то из зампредов поднял истерику на тему "дёшево не дадим!", эту неделю катают всех на реструктуризацию "50/50". Не рекомендую, разве что действительно выгодно и закрывать сразу. Таких заёмщиков немного. Остальным-держаться! Процесс нормальный. Кто боится судов-могу экскурсию организовать в суд, ничего там страшного нет. Суд себе и суд. По кредитам в тюрьму не сажают))).
5. АВАЛЬ-работают весьма динамично для своего стиля. По 13 закрываем полностью. Через факторинг несколько удачных сделок было в этом уже году.Да, переговоры иногда длятся долго, а шо делать? Как показала практика, заемщик сам себе эти переговоры продлевает, когда начитается/наслушается ереси и отходит от прописанной по пунктам стратегии.
6. УНИВЕРСАЛ-буду узнавать на следующей неделе. Они все на кредитный комитет собраться не могли, может, собрались?)))
7. ПРИВАТ -программы приостановлены до середины марта. Все.

Заява від ФГВФО

Останнім часом почастішали випадки надходження  скарг від позичальників неплатоспроможних банків щодо сумнівних  пропозицій зі сторони маловідомих фінансових організацій, які пропонують  викупити залишок за їхніми  кредитами з дисконтом.

Так, з  подібними пропозиціями до позичальників АТ «Банк «Фінанси та кредит»  звертаються невідомі особи, що представляються співробітниками ТОВ  «Ніхтеженс Фінанс» та «Фінмарт».
-----------
 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб застерігає клієнтів  неплатоспроможних банків від співпраці з маловідомими фінансовими  організаціями. А також закликає тих, кому треті особи пропонують  сумнівні з точки зору законності послуги, повідомляти про ці факти до  Департаменту розслідування протиправних діянь Фонду.

 Останнім часом почастішали випадки надходження скарг від позичальників  неплатоспроможних банків щодо сумнівних пропозицій зі сторони  маловідомих фінансових організацій, які пропонують викупити залишок за  їхніми  кредитами з дисконтом.

Так, з подібними пропозиціями до  позичальників АТ «Банк «Фінанси та кредит» звертаються невідомі особи,  що представляються співробітниками ТОВ «Ніхтеженс Фінанс» та «Фінмарт».

 Варто нагадати, що відповідно до чинного законодавства, подібні дії  сторонніх організацій без відома банку кваліфікуються як «шахрайство» і  тягнуть за собою передбачену законодавством відповідальність. Крім того,   позичальники мають усвідомлювати, що у разі співпраці з подібними  організаціями усі ризики, пов’язані з їх грошима та майном, несуть вони  самі.

Фонд закликає усіх клієнтів неплатоспроможних банків  повідомляти про випадки надходження подібних сумнівних, потенційно  шахрайських пропозицій з боку третіх осіб до Департаменту розслідування  протиправних діянь: (тел.: (044) 333-36-08, 333-36-02, e-mail:  mysnyk@fg.gov.ua , shatylo@fg.gov.ua );

Виявлені факти будуть розслідувані, а зібрані матеріали – передані до правоохоронних органів.
Джерело прес-реліз від 28.02.17

Сплатив іпотеку вчасно? А тепер поборись за визнання іпотеки припиненою.

Зобов'язання  за договором кредиту виконано в повному обсязі? Тоді зобов’язання за  договором іпотеки, які є похідними від кредитного договору,  припиняються!

Коротко по справі № 6-2560цс16:
 (Кредит повернуто в 2012 році, боротьба за припинення іпотеки- лютий 2017р)

 Згідно з довідкою з ПАТ «Ощадбанк» заборгованість  за кредитом у сумі  300 тис. грн під 9,5 % річних на строк до 28 вересня 2012 року включно  погашена в повному обсязі 6 вересня 2012 року, але іпотека не  визнавалась банком припиненою, оскільки банк нарахував ще  20000,00грн.штрафу ( (штраф у розмірі 5 %) за невиконання пункту  договору іпотеки, за яким іпотекодавець зобов’язаний одночасно з  укладенням цього договору за власний рахунок застрахувати предмет  іпотеки на суму 400 тис. грн.  
Правова позиція, яка висловлена ВСУ в постанові від 8.02.17  у справі № 6-2560цс16

 Іпотека має похідний характер від основного зобов’язання і є дійсною до  припинення основного зобов’язання або до закінчення строку дії  іпотечного договору.
Зобов’язання припиняється частково або у  повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.  Зобов’язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (статті  598, 599 ЦК України).
Оскільки забезпечені іпотекою зобов’язання за  договором кредиту виконано в повному обсязі, то зобов’язання за  договором іпотеки, які є похідними від кредитного договору,  припиняються.
Висновки судів про те, що існують невиконані перед  банком зобов’язання за іпотечним договором у вигляді несплаченої  іпотекодавцем суми штрафу, суперечать вищезазначеним вимогам закону.

НОТАРИАЛЬНАЯ надпись отменена!

ПРЕДВАРИТЕЛЬНАЯ информация! Киевский апелляционный административный суд  своим решением от 22.02.17 отменил постановление Кабинета Министров  Украины №662 от 26 ноября 2014 года.  (Постановление - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/662-2014-%D0%BF)
От  Александр Гумиров
1 ч
Мы  победили!!! Постановление Кабмина 662 признано судом незаконным и  отменено. Суд обязал Кабмин опубликовать об этом сообщение в СМИ. Нет  сговору недобросовестных банкиров и черных нотариусов!

Передача від 15.02.17 (податок на прощення)


"В дальнейшем претендовать на покупку прав требований по кредитам смогут любые физические и юридические лица, кроме самих заемщиков и/или поручителей по таким договорам"

Министерство юстиции утвердило изменения в  Положение о выводе неплатежеспособного банка с рынка, согласно которым  снято ограничение относительно перечня лиц, которые могут участвовать в  аукционах по продаже прав требования по кредитам.
Об этом сообщает пресс-служба Фонда гарантирования вкладов физических лиц, передает БизнесЦензор.
Как  отмечается в сообщении, принятое решение максимально расширяет круг  потенциальных покупателей и призвано способствовать росту поступлений от  реализации активов неплатежеспособных банков.
Так, в дальнейшем  претендовать на покупку прав требований по кредитам смогут любые  физические и юридические лица, кроме самих заемщиков и/или поручителей  по таким договорам.
"Норма о том, что покупать права требования по  кредитам могут только финансовые компании, в первую очередь не  устраивала кредиторов неплатежеспособных банков. Ведь существующие до  недавнего времени ограничения сужали круг потенциальных покупателей", –  отметил директор Департамента консолидированного продаж и управления  активами Фонда Юлия Берещенко.
Читайте также: Фонд гарантирования вкладов за год смог вернуть из ликвидируемых банков 7 миллиардов
В Фонде гарантирования рассчитывают, что отмена ограничений также позволит увеличить цену продажи прав требований по кредитам.
"Мы  надеемся, что снятие ограничений и расширение круга покупателей,  способствовать росту конкуренции между участниками аукциона, а,  следовательно, и цены продажи. Это важно, ведь 80% активов  неплатежеспособных банков – это именно кредиты. Кроме того, внесеннеы  изменения позволят нам увидеть реальных покупателей финансовых активов.  Это, в свою очередь, будет способствовать повышению прозрачности рынка",  – добавила Берещенко. Источник: http://biz.censor.net.ua/n3019571


http://biz.censor.net.ua/events/3019571/fgvfl_snyal_ogranicheniya_na_uchastie_v_auktsionah_po_prodaj...


АТ "Фортуна-банк" віднесено до категорії неплатоспроможних

26 січня 2017 року правління Національного банку прийняло рішення "Про віднесення Публічного акціонерного товариства "Фортуна-банк" до категорії неплатоспроможних".

https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=43047902&cat_id=55838