Записи

Записи

ВАЖЛИВО! Для позичальників ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» - єдиним законним кредитодавцем за кредитами, наданими фізичним особам, був та залишається ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ». (Прес - реліз ФГ від 23.03.17)

ВАЖЛИВО! Для позичальників ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» - єдиним законним  кредитодавцем за кредитами, наданими фізичним особам, був та  залишається ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ». (Прес - реліз ФГ від 23.03.17)

 Останнім часом на адресу ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» надходять звернення  позичальників-фізичних осіб, зі скаргами щодо вимагання від них ТОВ «ФК  ФАГОР»  коштів на погашення заборгованості за кредитами, отриманими від  ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ».

У зв’язку з цим та з метою недопущення  випадків незаконного стягнення коштів з клієнтів банку, ПАТ «БАНК  МИХАЙЛІВСЬКИЙ» нагадує, що 22.02.2017 року Київський апеляційний  адміністративний суд, у ході розгляду справи щодо правомірності  віднесення до категорії нікчемних договору факторингу № 1905 від  19.05.2016, укладеного між  ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» та ТОВ «ФК  «ПЛЕЯДА», задовольнив апеляційні скарги Фонду гарантування вкладів  фізичних осіб та Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ «БАНК  МИХАЙЛІВСЬКИЙ», а в задоволенні позову ТОВ «ФК «ПЛЕЯДА» відмовив в  повному обсязі.

Отже, судом підтверджено  правомірність дій  Уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ» щодо  віднесення вказаного Договору факторингу до категорії нікчемних, в тому  числі дійсність документів, виданих Уповноваженою особою за результатами  проведеної перевірки.

Таким чином, в силу ст. 216 Цивільного  кодексу України, за нікчемним договором факторингу до ТОВ «ФК «ПЛЕЯДА»  фактично не переходили права вимоги за кредитами, наданими банком, та  ТОВ «ФК «ПЛЕЯДА» не мало законних підстав здійснювати будь-які дії з  такими правами, в тому числі їх відступлення на користь інших осіб.

 Варто наголосити, що відповідно до вимог ст. 516, 1083 Цивільного  кодексу України, ст. 11 Закону України «Про захист прав споживачів»,  позичальники в обов’язковому порядку  мали бути повідомлені про  відступлення права вимоги за кредитною заборгованістю. Таке повідомлення  мало бути здійснено виключно в письмовій формі, тобто шляхом  направлення офіційного листа з оригінальним підписом, скріпленим  «мокрою» печаткою. До отримання такого повідомлення у позичальників не  виникає обов’язку щодо сплати коштів на користь нового кредитора. Таким  чином, перерахування боржником коштів на рахунок банку - кредитора є  належним виконанням зобов’язань за кредитним договором.

Таким  чином, єдиним законним кредитодавцем за кредитами, наданими фізичним  особам, був та залишається ПАТ «БАНК МИХАЙЛІВСЬКИЙ». Тільки платежі на  його користь направляються на погашення заборгованості за кредитом.

 Будь-які інші особи, в тому числі ТОВ «ФК «ФАГОР», не є належними  кредиторами та не мають права вимагати сплати платежів на їх користь.

 Вимоги  неналежних кредиторів  про погашення заборгованості, особливо у  разі, якщо такі вимоги супроводжуються погрозами, мають ознаки  вимагання, що відповідно до ст. 189 Кримінального кодексу України є  кримінальним правопорушенням.

При отриманні таких вимог, погроз  тощо, у тому числі телефоном, рекомендуємо позичальникам ПАТ «БАНК  МИХАЙЛІВСЬКИЙ» звертатись до правоохоронних органів з відповідними  заявами.

http://www.fg.gov.ua/not-paying/liquidation/171-pat-bank-mykhaylivskyy/10451-do-uvahy-kliientiv-pozy...

Порядок процедуры сделки по опции "50% от оценки" в Укрсибе:

от Татьяна Владимировна

 1. Узнать у менеджера/юриста, есть ли Ваш кредит в протоколе, включены  ли Вы в опцию. Если да-читаем ниже, если нет-готовим документы на  Кредитный Комитет, на рассмотрение индивидуально.
2. Делаем оценку (список аккредитованных при банке оценочных компаний см.ниже
3. Когда готова оценка, относим менеджеру/юристу.
4. Ждём согласования суммы (один-два дня, не больше).
 5. Согласовываем с менеджером дату сделки и точную сумму ( возможно,  если подавали в суд, к сумме прибавится сумма судебного сбора).
6.  За день до сделки берём в банке гарантийное письмо, что при внесении  такой-то суммы, остальная часть задолженности будет списана.
7. Согласовываете с начальником отделения дату сделки.
8. В день сделки приезжаете с деньгами и документом, подтверждающим происхождение денег. С собой взять паспорт, больше ничего.
 9. Вносите деньги в отделении банка. Затем едете в Центр урегулирования  (в Киеве-на Жилянскую, к Островой). Там заполняете три  документа-заявление на списание, заявление, что не давали взятку за  включение в опцию ())))) и подписываете акт прощения. Никаких договоров  нет!!!
10. Через два дня забираете справку о закрытии кредита в  отделении (100 грн) и заявление регистратору на снятие обременение  (взвесьте, нужно ли Вам лично его снимать).
11. Убедитесь, что, если  идут суды/открыто исполнительное производство, процедура банком закрыта  (отозван иск/исполнительный лист).

Под пабликом пишите вопросы. Очень прошу не флудить и вопросы задавать только по Сибу, это важно!

P.S. по схеме описанной выше возникает налог на прощённую сумму

Заборгованість в 39 тисяч, а квартира, яка коштує близько 800 тис грн.(за оцінкою), продана за 530 тисяч.

Виконавча служба продала квартиру без відома власниці. "У січні мені подзвонив державний виконавець і повідомив, що моя квартира продана з торгів. Повідомте ваші реквізити, щоб ми решту суми перерахували на ваш рахунок"

Жінка твердить, що з приводу боргу до неї телефонували тільки раз у 2014 році – повідомили, що вона винна 40 тисяч, але кому і за що, твердить, так і не зрозуміла. Не може збагнути вона також того, як без її відома та участі описали 3-кімнатну квартиру в Пролісках – передмісті столиці. Її оцінили в 797 тисяч, продали за 530 тисяч, а 39 із них сплачено банкові. Новий власник житла вже запропонував жінці оформити договір оренди.
Більше читайте тут: https://tsn.ua/kyiv/pid-kiyevom-u-zhinki-za-borgi-vidibrali-ta-prodali-kvartiru-899773.html


Трохи статистики по судових справах


39 892 — кількість судових справ, у яких  фігурують банки України в березні. 18 009 із них пов’язані з Приватбанком.
У 95% відсотках випадків ПриватБанк виступає позивачем.
 Основний предмет позову — стягнення заборгованості. Також банки  судяться з таких причин: звільнення майна з під арешту, примусового  виселення, визнання банкрутом.
Найбільша кількість судових справ, пов’язаних з банками, відбуваються в Дніпропетровській, Київській та Одеській області.
https://opendatabot.com/blog/37-bank

Колектори знахабніли вкрай: тероризують школу телефонними погрозами, вимагаючи сплати боргів, до яких школа не має відношення.

Sergii Gorbachov · Киев

Колектори знахабніли вкрай: тероризують школу телефонними погрозами, вимагаючи сплати боргів, до яких школа не має відношення.  

Отакий лист з проханням скасувати держреєстрацію знахабнілої колекторської компанії сьогодні надіслав до Нацкомфінпослуг.

Виродків треба провчити як слід.

Чекатимемо на реакцію.

P.S.

 До речі, чи знає шановне товариство, що діяльність колекторських  компаній практично НІЯК не врегульована українським законодавством?

Саме тому вони й дозволяють собі отаке паскудство.

Наскільки знаю, спроби ввести цю діяльність у законне русло вже були, але завершилися гучним пшиком.

Вочевидь, для Ради питання захисту  громадян від свавілля колекторів - далеко не на першому місці. :(

Хоча для відповідального та розумного депутата така електорально приваблива акція як вгамування колекторів має бути зрозуміла.

Хто там у нас голова профільного комітету?

VYacheslav Sadovnychyi Ruslan Cherniy Наталья Непряхина, може, є сенс знов підняти цю тему?

https://www.facebook.com/sivangor/posts/1726557677359336

Что там с банками?

Дайджест по «живым» банкам от Татьяна Владимирова (на 04.03.17)

1. УКРСИБ-идёт сокращение штата у них, юристы работают до конца месяца и все идут на вольные хлеба. Сопровождение отдали нескольким внешним компаниям (Дельта-М, Укрборг, Позика). 9 марта будет правление по физлицам, но рассматривать будут только индивидуальные вопросы (по тем, кто за последние два месяца подал документы). По земле и авто опции закрыты. Незакрытую землю некоторую слили "Позике", за копейки. Больше ничего не продавали. По ипотеке собираются принимать программу общую, но не раньше апреля. Внешние компании пока бодро обещают много денег и полны энтузиазма. Ага. Знаем, плавали)))
2. УКРСОЦ -прежних сотрудников отдела реструктуризации "ушли"; коллекшн разместился на Белорусской, там работают менеджеры, приглашающие на встречи заёмщиков. Работают по схеме старой, бородатой (Альфа в своём репертуаре))): "хороший дядя-плохой дядя". Цель встреч-прояснить, что с вас можно срубить. Предложений нет, чисто разведка боем.
3. ОТП-все по-прежнему, самые стабильные. Слили часть портфеля ОТП-факторингу, там глухо. Те работают намного хуже банка. Роботаю в этом направлении.
4. ПРАВЕКС-на прошлой неделе опять кто-то из зампредов поднял истерику на тему "дёшево не дадим!", эту неделю катают всех на реструктуризацию "50/50". Не рекомендую, разве что действительно выгодно и закрывать сразу. Таких заёмщиков немного. Остальным-держаться! Процесс нормальный. Кто боится судов-могу экскурсию организовать в суд, ничего там страшного нет. Суд себе и суд. По кредитам в тюрьму не сажают))).
5. АВАЛЬ-работают весьма динамично для своего стиля. По 13 закрываем полностью. Через факторинг несколько удачных сделок было в этом уже году.Да, переговоры иногда длятся долго, а шо делать? Как показала практика, заемщик сам себе эти переговоры продлевает, когда начитается/наслушается ереси и отходит от прописанной по пунктам стратегии.
6. УНИВЕРСАЛ-буду узнавать на следующей неделе. Они все на кредитный комитет собраться не могли, может, собрались?)))
7. ПРИВАТ -программы приостановлены до середины марта. Все.

Заява від ФГВФО

Останнім часом почастішали випадки надходження  скарг від позичальників неплатоспроможних банків щодо сумнівних  пропозицій зі сторони маловідомих фінансових організацій, які пропонують  викупити залишок за їхніми  кредитами з дисконтом.

Так, з  подібними пропозиціями до позичальників АТ «Банк «Фінанси та кредит»  звертаються невідомі особи, що представляються співробітниками ТОВ  «Ніхтеженс Фінанс» та «Фінмарт».
-----------
 Фонд гарантування вкладів фізичних осіб застерігає клієнтів  неплатоспроможних банків від співпраці з маловідомими фінансовими  організаціями. А також закликає тих, кому треті особи пропонують  сумнівні з точки зору законності послуги, повідомляти про ці факти до  Департаменту розслідування протиправних діянь Фонду.

 Останнім часом почастішали випадки надходження скарг від позичальників  неплатоспроможних банків щодо сумнівних пропозицій зі сторони  маловідомих фінансових організацій, які пропонують викупити залишок за  їхніми  кредитами з дисконтом.

Так, з подібними пропозиціями до  позичальників АТ «Банк «Фінанси та кредит» звертаються невідомі особи,  що представляються співробітниками ТОВ «Ніхтеженс Фінанс» та «Фінмарт».

 Варто нагадати, що відповідно до чинного законодавства, подібні дії  сторонніх організацій без відома банку кваліфікуються як «шахрайство» і  тягнуть за собою передбачену законодавством відповідальність. Крім того,   позичальники мають усвідомлювати, що у разі співпраці з подібними  організаціями усі ризики, пов’язані з їх грошима та майном, несуть вони  самі.

Фонд закликає усіх клієнтів неплатоспроможних банків  повідомляти про випадки надходження подібних сумнівних, потенційно  шахрайських пропозицій з боку третіх осіб до Департаменту розслідування  протиправних діянь: (тел.: (044) 333-36-08, 333-36-02, e-mail:  mysnyk@fg.gov.ua , shatylo@fg.gov.ua );

Виявлені факти будуть розслідувані, а зібрані матеріали – передані до правоохоронних органів.
Джерело прес-реліз від 28.02.17

Сплатив іпотеку вчасно? А тепер поборись за визнання іпотеки припиненою.

Зобов'язання  за договором кредиту виконано в повному обсязі? Тоді зобов’язання за  договором іпотеки, які є похідними від кредитного договору,  припиняються!

Коротко по справі № 6-2560цс16:
 (Кредит повернуто в 2012 році, боротьба за припинення іпотеки- лютий 2017р)

 Згідно з довідкою з ПАТ «Ощадбанк» заборгованість  за кредитом у сумі  300 тис. грн під 9,5 % річних на строк до 28 вересня 2012 року включно  погашена в повному обсязі 6 вересня 2012 року, але іпотека не  визнавалась банком припиненою, оскільки банк нарахував ще  20000,00грн.штрафу ( (штраф у розмірі 5 %) за невиконання пункту  договору іпотеки, за яким іпотекодавець зобов’язаний одночасно з  укладенням цього договору за власний рахунок застрахувати предмет  іпотеки на суму 400 тис. грн.  
Правова позиція, яка висловлена ВСУ в постанові від 8.02.17  у справі № 6-2560цс16

 Іпотека має похідний характер від основного зобов’язання і є дійсною до  припинення основного зобов’язання або до закінчення строку дії  іпотечного договору.
Зобов’язання припиняється частково або у  повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.  Зобов’язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (статті  598, 599 ЦК України).
Оскільки забезпечені іпотекою зобов’язання за  договором кредиту виконано в повному обсязі, то зобов’язання за  договором іпотеки, які є похідними від кредитного договору,  припиняються.
Висновки судів про те, що існують невиконані перед  банком зобов’язання за іпотечним договором у вигляді несплаченої  іпотекодавцем суми штрафу, суперечать вищезазначеним вимогам закону.

НОТАРИАЛЬНАЯ надпись отменена!

ПРЕДВАРИТЕЛЬНАЯ информация! Киевский апелляционный административный суд  своим решением от 22.02.17 отменил постановление Кабинета Министров  Украины №662 от 26 ноября 2014 года.  (Постановление - http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/662-2014-%D0%BF)
От  Александр Гумиров
1 ч
Мы  победили!!! Постановление Кабмина 662 признано судом незаконным и  отменено. Суд обязал Кабмин опубликовать об этом сообщение в СМИ. Нет  сговору недобросовестных банкиров и черных нотариусов!

Передача від 15.02.17 (податок на прощення)