Новини

Новини Кредитного Майдану

Мое (личное!) мнение по поводу нового законопроекта НАБУ Мое (личное!) мнение по поводу нового законопроекта НАБУ
06/10,/15 НАБУ розмістили Відкрите звернення щодо підтримки проекту Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)". Текст звернення

Національний банк прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Дельта Банк" Національний банк прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Дельта Банк"
Національний банк України 02 жовтня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення №664 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Дельта банк".

Август - сентябрь 2015 – бум в подаче исков о взыскании задолженности Август - сентябрь 2015 – бум в подаче исков о взыскании задолженности
В конце лета практически все банки подали тысячи исков о взыскании задолженности по кредитам, и не только по валютным, гривневым заемщикам тоже досталось. Подавали по всем – и тем, кто не платит годами, и тем – у кого 1-2 месяца просрочки. И все больше заемщиков получали письма счастья с повестками из суда. И очень часто – досудебное требование, иск и повестка приходили с разницей в пару дней (хотя это грубое нарушение сроков, закрепленных законодательно).

Припинення поруки: що, як, коли? Припинення поруки: що, як, коли?

Останнім часом, через непросту ситуацію в економіці та банківському секторі кредитні установи однією з умов надання коштів у кредит висувають вимогу щодо додаткового забезпечення виконання кредитного зобов’язання. Аналогічна ситуація була і у 2007-2008 роках, коли був найбільший бум видачі кредитів.

Мораторий действует, но... Мораторий действует, но...
Мораторий действует на этапе непосредственного отчуждения. Действие моратория не распространяется на лиц, которые являются субъектами ЗАКОН УКРАЇНИ "Про засади запобігання і протидії корупції"

Клієнт vs Банк у третейському суді Клієнт vs Банк у третейському суді
ВАЖЛИВО! Навіть маючи третейське застереження у вашому договорі з банком, навіть отримавши рішення третейського суду не на вашу користь, Ви ще маєте можливість таке рішення оскаржити.

Обговорення шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні (круглий стіл в НАБУ) Обговорення шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні (круглий стіл в НАБУ)

28.08.2015 року відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні. Захід організовано Незалежною асоціацією банків України. У круглому столі взяли участь керівники українських банків, зокрема, Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, Правекс-банк, УкрСиббанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Піреус Банк, Альфа-банк тощо, представники Громадської ради при Національному банку України.
Кредитні канікули для боржника - відпочинок від кредиту для поручителя? Кредитні канікули для боржника - відпочинок від кредиту для поручителя?

Доволі поширеною у кредитних відносинах, є практика надання позичальнику ''кредитних канікул'' з метою зменшення кредитного навантаження на останнього. Як правило, сутність даної операції полягає у перерозподілі порядку виконання зобов'язань із обов'язковим наданням короткострокової відстрочки щодо повернення однієї зі складових кредиту (тіла, відсотків). Але дана публікація для поручителів, адже на думку юристів КПД (Кабінет правової допомоги) внесення подібних змін до умов кредитного договору без згоди поручителя, призводить до припинення договору поруки.

ГО «Правдива країна» и Адвокатский кабинет прекратили свое сотрудничество. ГО «Правдива країна» и Адвокатский кабинет прекратили свое сотрудничество.
ГО «Правдива країна» и Адвокатский кабинет прекратили свое сотрудничество.
Заемщики, заключившие договора с АК, могут перезаключить их с Кабинетом правовой помощи на аналогичных условиях.

Великі валютні позичальники надурили депутатів Великі валютні позичальники надурили депутатів
У студії Телеканалу новин "24", — президент Асоціації українських банків Олександр Сугуняко та голова Громадської ради при НБУ Ярослава Авраменко подискутували, як має виглядати соціальна справедливість щодо людей, які мають віддавати банкам валютні кредити.