Новини

Новини Кредитного Майдану

Разом зі стягненням заборгованості в іноземній валюті суд має право стягнути й пеню в іноземній валюті (з переведенням її в національну за курсом, установленим НБУ на час розрахунку.) Разом зі стягненням заборгованості в іноземній валюті суд має право стягнути й пеню в іноземній валюті (з переведенням її в національну за курсом, установленим НБУ на час розрахунку.)
Постанова ВСУ від 15 травня 2017 року № 6-211цс17

Оскільки виконання договірних зобов’язань в іноземній валюті не суперечить чинному законодавству, умовами договору про надання кредиту в іноземній валюті передбачено сплату пені в установленому розмірі від суми простроченого платежу, то разом зі стягненням заборгованості в іноземній валюті суд має право стягнути й пеню в іноземній валюті.
У мотивувальних частинах судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій, які ухвалені за наслідками розгляду справи, що переглядається та з висновками яких погодився й суд касаційної інстанції, наведено розрахунки заборгованості за кредитним договором, у тому числі процентів та пені, в іноземній валюті з переведенням її в національну за курсом, установленим НБУ на час розрахунку.

Будь в курсі, Ваш КПД.


Коли не сплачується податок та воєнний збір при продажу квартири, будинку Коли не сплачується податок та воєнний збір при продажу квартири, будинку

Варто знати при продажу квартири (право власності на яку набуте на підставі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з них), що не сплачується податок на доходи та військовий збір, якщо одночасно виконано нижче перелічені умови (п. 172.1 ПКУ):

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК у справі за № 6-2879цс16 (постанова ВСУ від 13.03.17) ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК у справі за № 6-2879цс16 (постанова ВСУ від 13.03.17)
На час проведення АТО забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року для певної категорії фізичних та юридичних осіб.


Ипотечные безумия банков Ипотечные безумия банков

Банк выдает кредит под залог определенного имущества, которое передается в ипотеку. Это сопровождается заключением ипотечного договора в нотариальной форме. Под конкретную сумму кредита в залог берется конкретное имущество, а все остальное имущество заемщика – берется во внимание для оценки финансового состояния и платежеспособности.Так должно быть. А в жизни все выглядит совсем по-другому. Иски, которые подают банки к своим должникам, доходят до абсурда.

Пример из практики КПД:

  • банк продал залоговое имущество в несколько раз ниже его рыночной стоимости (чтобы искусственно не погасить задолженность по кредиту);
  • банк подал иск к должнику и его сестре (которая, ни в каких отношениях с банком не была) о признании фиктивным договора дарения квартиры (которая не являлась залогом) семилетней давности;
  • банк подал иск о признании недействительным договора отчуждения акций (которые также не были залогом) между заемщиком и его сестрой, заключенный еще в 2004 году. Хотя, в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации, копия которого размещена на сайте банка, сам банк зарегистрирован в 2006 году.

Интересно, что было дальше? Делимся опытом.

Кредит уже в Фонде гарантирования вкладов физических лиц? Тогда эта информация для Вас. Кредит уже в Фонде гарантирования вкладов физических лиц? Тогда эта информация для Вас.

Эта информация для тех, у кого кредиты в банках, которые попали в Фонд гарантирования вкладов физических лиц (далее - ФГВФЛ) и находятся на предпродажной подготовке.

Между тем, как банк попадает в ФГВФЛ и продажей прав требования по кредитам проходит достаточно длительное время. Как правило, около года. Например, ликвидация Дельта банка идет с 05.10.15 года, а торги проводить начали только пару недель назад.

Припинення зобов'язань за кредитним договором шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог в період здійснення ліквідаційної процедури банку не допускається Припинення зобов'язань за кредитним договором шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог в період здійснення ліквідаційної процедури банку не допускається
(Правова позиція ВСУ, постанова від 21.12. 2016 року у справі № 6-2047цс16 за позовом вкладника до «Дельта Банку» про зобов'язання здійснити залік зустрічних вимог за кредитом і виплатити належні йому кошти.)

На сайті Міністерства юстиції України  запущено реєстр боржників На сайті Міністерства юстиції України запущено реєстр боржників

З 5 січня 2017 року діють норми Закону «Про виконавче провадження» про автоматизовану систему виконавчого провадження та Єдиний реєстр боржників.

Зокрема, передбачається, що реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України. Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації, без обмежень та цілодобово.З Новим 2017 роком З Новим 2017 роком

Прийміть щирі вітання з Новим роком та Різдвом Христовим від компанії КПД!

Нехай вітер змін забере все віджиле, сумне, позбавлене натхнення у простір забуття, а вам принесе нові перспективи, мрії, світлі помисли, слова та дії!

Ваш КПД!

Увага! З 1 січня 2017 р. нові ставки судового збору Увага! З 1 січня 2017 р. нові ставки судового збору
З 1 січня 2017 року судовий збір обраховуватиметься від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, а не від мінімальної заробітної плати, як це було у 2016 році. З 1 січня 2017 року прожитковий мінімум становитиме 1544 гривні. Також змінюються ставки збору за видачу судами документів.

З січня наступного року усі активи неплатоспроможних банків розподілятимуться на продаж через систему ProZorro.Продажі З січня наступного року усі активи неплатоспроможних банків розподілятимуться на продаж через систему ProZorro.Продажі