Новини

Новини Кредитного Майдану

Обговорення шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні (круглий стіл в НАБУ) Обговорення шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні (круглий стіл в НАБУ)

28.08.2015 року відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні. Захід організовано Незалежною асоціацією банків України. У круглому столі взяли участь керівники українських банків, зокрема, Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, Правекс-банк, УкрСиббанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Піреус Банк, Альфа-банк тощо, представники Громадської ради при Національному банку України.
Кредитні канікули для боржника - відпочинок від кредиту для поручителя? Кредитні канікули для боржника - відпочинок від кредиту для поручителя?

Доволі поширеною у кредитних відносинах, є практика надання позичальнику ''кредитних канікул'' з метою зменшення кредитного навантаження на останнього. Як правило, сутність даної операції полягає у перерозподілі порядку виконання зобов'язань із обов'язковим наданням короткострокової відстрочки щодо повернення однієї зі складових кредиту (тіла, відсотків). Але дана публікація для поручителів, адже на думку юристів КПД (Кабінет правової допомоги) внесення подібних змін до умов кредитного договору без згоди поручителя, призводить до припинення договору поруки.

ГО «Правдива країна» и Адвокатский кабинет прекратили свое сотрудничество. ГО «Правдива країна» и Адвокатский кабинет прекратили свое сотрудничество.
ГО «Правдива країна» и Адвокатский кабинет прекратили свое сотрудничество.
Заемщики, заключившие договора с АК, могут перезаключить их с Кабинетом правовой помощи на аналогичных условиях.

Великі валютні позичальники надурили депутатів Великі валютні позичальники надурили депутатів
У студії Телеканалу новин "24", — президент Асоціації українських банків Олександр Сугуняко та голова Громадської ради при НБУ Ярослава Авраменко подискутували, як має виглядати соціальна справедливість щодо людей, які мають віддавати банкам валютні кредити.

  Що ж все-таки робити з проблемою валютних позичальників? (Громадська Рада при НБУ) Що ж все-таки робити з проблемою валютних позичальників? (Громадська Рада при НБУ)
Дубас Андрій (НБУ): Громадською радою при Національному банку України буде створено комісію, яка розглядатиме скарги в разі невиконання банками взятих на себе зобов’язань щодо реструктуризації кредитів за умовами Меморандуму. І саме позичальники повинні увійти до складу цієї комісії. Таким чином питання хоч і поступово, але все ж вирішуватиметься. Також виникає питання щодо банків, які не підписали Меморандум. У травні 2015 року в Національному банку відбулася нарада з керівниками цих банків, які заявили про те, що реструктуризують споживчі кредити, але на умовах власних програм реструктуризації. І, зрозуміло, якщо позичальник погоджується на таку реструктуризацію – це позитив, оскільки на один проблемний кредит в іноземній валюті стане менше. Не можна також не згадати про банки, які долучилися до Меморандуму, але станом на сьогодні віднесені до категорії неплатоспроможних (ПАТ “КБ “НАДРА”, АТ “Дельта Банк” та інші). Уже підготовлено проект закону, що передбачатиме можливість для тимчасового адміністратора Фонду гарантування вкладів фізичних осіб здійснювати в таких банках реструктуризацію валютних кредитів. Тож тепер рішення за парламентом

В ваш банк введена временная администрация. Что делать? В ваш банк введена временная администрация. Что делать?
Что делать, если Ваш банк попал в список проблеммных банков? Если в банк введена временная администрация, банк объявлен банкротом и готовится ликвидация банка, в банк введен куратор. Для банков, находящихся в стадии ликвидации, указаны банки-агенты, выдающие средства клиентам ликвидируемых банков.  Если ваш банк в этом списке, что делать?

Действия для тех, кто хочет воспользоваться Меморандумом Действия для тех, кто хочет воспользоваться Меморандумом
Последовательность действий для тех, кто хочет воспользоваться меморандумом была представлена на пресс-конференции Чи полегшить реструктуризація валютних кредитів життя боржникам?

Почав діяти Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті Почав діяти Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті
Прес-реліз НБУ від 08.05.15
"Для того, щоб розпочати фактичний процес реструктуризації боргу, позичальнику необхідно письмово звернутися до банку з проханням проведення конвертації згідно з Меморандумом та зареєструвати це звернення в банку. Потім отримати письмову відповідь від банку. У разі відмови або отримання рішення про застосування умов, які є гіршими за умови Меморандуму, потрібно письмово звернутися з наданням всіх матеріалів до відповідної комісії при Громадській раді, яка буде створена найближчим часом."

 

Закон  0939 подписан Президентом! Закон 0939 подписан Президентом!

Закон 0939 о внесении изменений в Налоговый кодекс (касательно реструктуризации кредитных обязательств с иностранной валюты в гривну) подписан Президентом 05.05.15.  (ВРУ приняла закон 09.04.2015 г. во втором чтении и в целом). Ждем его публикации и на следующий день после этого он вступит в силу!

Этим законом внесли изменения в Налоговый кодекс и отменили 22% налога с дохода физлиц при прощении части валютного кредита при переводе его в гривну. Это прощение касается всех валютных кредитов, кроме тех, которые выданы сотрудникам банков.

Власники валютних кредитів відчують полегшення вже за 2 тижні Власники валютних кредитів відчують полегшення вже за 2 тижні

Після різкого стрибку курсу долара, власники валютних кредитів опинилися в майже безвихідній ситуації. Самостійно достукатися до великих комерційних банків їх не вдалося, тому в ролі помічника в налагоджені компромісного діалогу між позичальниками та банками виступив Національний банк.

Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів було підписано ще взимку, але реальних змін так і не відбулося.

“Меморандум не діє до прийняття змін до Податкового кодексу. Тому що раніше, коли людині робили реструктуризацію і вибачення частини кредиту, їй доводилося платити з цього податок 22%. Минулого тижня до податкового законодавства таки внесли зміни, тож меморандум почне діяти вже за два тижні, коли Президент підпише цей законопроект”, – пояснила голова громадської ради при НБУ Ярослава Авраменко.

За її словами, позичальники банків не розуміють своїх прав, і радить звертатися до юристів, які допоможуть скласти запит до банку в кожній конкретній ситуації.

“Щоб не витрачати кошти на юристів, можна звернутися до нашої громадської організації й отримати безкоштовну консультацію. Ми допомагаємо людям практично, і є вже багато виграних позовів, коли ми реально допомогли, щоб людей не виселяли з приміщень, поки діє мораторій”, – розповіла Авраменко.

Вона зазначила, що масово власники валютних кредитів відчують полегшення тоді, коли Нацбанк офіційно дасть роз’яснення комерційним банкам щодо використання меморандуму. Це має відбутися протягом наступних двох тижнів.