Новини

Новини Кредитного Майдану

 Що ж все-таки робити з проблемою валютних позичальників? (Громадська Рада при НБУ) Що ж все-таки робити з проблемою валютних позичальників? (Громадська Рада при НБУ)
Дубас Андрій (НБУ): Громадською радою при Національному банку України буде створено комісію, яка розглядатиме скарги в разі невиконання банками взятих на себе зобов’язань щодо реструктуризації кредитів за умовами Меморандуму. І саме позичальники повинні увійти до складу цієї комісії. Таким чином питання хоч і поступово, але все ж вирішуватиметься. Також виникає питання щодо банків, які не підписали Меморандум. У травні 2015 року в Національному банку відбулася нарада з керівниками цих банків, які заявили про те, що реструктуризують споживчі кредити, але на умовах власних програм реструктуризації. І, зрозуміло, якщо позичальник погоджується на таку реструктуризацію – це позитив, оскільки на один проблемний кредит в іноземній валюті стане менше. Не можна також не згадати про банки, які долучилися до Меморандуму, але станом на сьогодні віднесені до категорії неплатоспроможних (ПАТ “КБ “НАДРА”, АТ “Дельта Банк” та інші). Уже підготовлено проект закону, що передбачатиме можливість для тимчасового адміністратора Фонду гарантування вкладів фізичних осіб здійснювати в таких банках реструктуризацію валютних кредитів. Тож тепер рішення за парламентом

В ваш банк введена временная администрация. Что делать? В ваш банк введена временная администрация. Что делать?
Что делать, если Ваш банк попал в список проблеммных банков? Если в банк введена временная администрация, банк объявлен банкротом и готовится ликвидация банка, в банк введен куратор. Для банков, находящихся в стадии ликвидации, указаны банки-агенты, выдающие средства клиентам ликвидируемых банков.  Если ваш банк в этом списке, что делать?

Действия для тех, кто хочет воспользоваться Меморандумом Действия для тех, кто хочет воспользоваться Меморандумом
Последовательность действий для тех, кто хочет воспользоваться меморандумом была представлена на пресс-конференции Чи полегшить реструктуризація валютних кредитів життя боржникам?

Почав діяти Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті Почав діяти Меморандум щодо врегулювання питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті
Прес-реліз НБУ від 08.05.15
"Для того, щоб розпочати фактичний процес реструктуризації боргу, позичальнику необхідно письмово звернутися до банку з проханням проведення конвертації згідно з Меморандумом та зареєструвати це звернення в банку. Потім отримати письмову відповідь від банку. У разі відмови або отримання рішення про застосування умов, які є гіршими за умови Меморандуму, потрібно письмово звернутися з наданням всіх матеріалів до відповідної комісії при Громадській раді, яка буде створена найближчим часом."

 

Закон 0939 подписан Президентом! Закон 0939 подписан Президентом!

Закон 0939 о внесении изменений в Налоговый кодекс (касательно реструктуризации кредитных обязательств с иностранной валюты в гривну) подписан Президентом 05.05.15.  (ВРУ приняла закон 09.04.2015 г. во втором чтении и в целом). Ждем его публикации и на следующий день после этого он вступит в силу!

Этим законом внесли изменения в Налоговый кодекс и отменили 22% налога с дохода физлиц при прощении части валютного кредита при переводе его в гривну. Это прощение касается всех валютных кредитов, кроме тех, которые выданы сотрудникам банков.

Власники валютних кредитів відчують полегшення вже за 2 тижні Власники валютних кредитів відчують полегшення вже за 2 тижні

Після різкого стрибку курсу долара, власники валютних кредитів опинилися в майже безвихідній ситуації. Самостійно достукатися до великих комерційних банків їх не вдалося, тому в ролі помічника в налагоджені компромісного діалогу між позичальниками та банками виступив Національний банк.

Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів було підписано ще взимку, але реальних змін так і не відбулося.

“Меморандум не діє до прийняття змін до Податкового кодексу. Тому що раніше, коли людині робили реструктуризацію і вибачення частини кредиту, їй доводилося платити з цього податок 22%. Минулого тижня до податкового законодавства таки внесли зміни, тож меморандум почне діяти вже за два тижні, коли Президент підпише цей законопроект”, – пояснила голова громадської ради при НБУ Ярослава Авраменко.

За її словами, позичальники банків не розуміють своїх прав, і радить звертатися до юристів, які допоможуть скласти запит до банку в кожній конкретній ситуації.

“Щоб не витрачати кошти на юристів, можна звернутися до нашої громадської організації й отримати безкоштовну консультацію. Ми допомагаємо людям практично, і є вже багато виграних позовів, коли ми реально допомогли, щоб людей не виселяли з приміщень, поки діє мораторій”, – розповіла Авраменко.

Вона зазначила, що масово власники валютних кредитів відчують полегшення тоді, коли Нацбанк офіційно дасть роз’яснення комерційним банкам щодо використання меморандуму. Це має відбутися протягом наступних двох тижнів.

Мітинг за прийняття змін до податкового законодавства, що стосується реструктуризації валютних кредитів, Київ, 11 лютого, 14.00 Мітинг за прийняття змін до податкового законодавства, що стосується реструктуризації валютних кредитів, Київ, 11 лютого, 14.00
Мітинг відбудеться 11 лютого, 14.00,    Київ, вул. Липська, 3, Зал засідань №2

Вимагаємо якнайшвидшого прийняття змін до податкового законодавства, що стосується реструктуризації валютних кредитів та
зауваження щодо Законопроектів, які знаходяться на розгляді у Комітеті.
Наразі саме неприйняття цих поправок не дає можливості застосовувати Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів.

4 лютого 2015 рогу ми подали звернення до Комітету з питань податкової та митної політики Верховної ради України з вимогою якнайшвидшого прийняття змін до податкового законодавства, що стосується реструктуризації валютних кредитів та зауваження щодо Законопроектів, які знаходяться на розгляді у Комітеті. До листа був доданий реєстр з більш ніж 750 позичальниками, що підтримують Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів.
На жаль 4-го лютого Комітет переніс прийняття рішення з питання змін до податкового законодавства, що стосується реструктуризації валютних кредитів на 11 лютого.

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ НА МІТИНГ до Комітету - будемо ВИМАГАТИ прийняття якнайшвидшого прийняття змін до податкового законодавства, що стосується реструктуризації валютних кредитів!

Краткий отчет о событиях 21 января 2014 года Краткий отчет о событиях 21 января 2014 года

 • Зустріч з плакатами учасників Круглого столу на тему: «Реструктуризація валютних кредитів: сфери відповідальності банків, позичальників і держави»
 • Зустріч валютних позичальників, що підтримують Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів
 • Реєстр позичальників за Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів Реєстр позичальників за Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів
  ГО "Правдива Країна" створює Реєстр позичальників, що підтримують Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів з метою контролю за дотриманням норм Меморандуму шляхом створення комісії, яка буде супроводжувати учасників реєстру на етапі реструктуризації - щоб уникнути «підводних каменів» в додаткових угодах, щоб пункти меморандуму чітко відповідали новим взаєминам з банками, щоб конвертація сталася для цих людей в першу чергу. Це перевага для активістів руху і бажаючих вирішити проблему вже зараз, не чекаючи нового витка девальвації гривні.

  Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів став компромісним рішенням проблеми валютних кредитів - без втрат для вкладників і без "бюджетних грошей" - за допомогою домовленості всіх зацікавлених сторін. Домовленість знайшла своє втілення в Меморандумі і буде закріплена за допомогою постановив НБУ й прийняття змін до законодавства для виключення додаткових податків на банки та позичальників (більш детально про Меморандум).

  Реєстр приватний
  – дані з реєстру доступні тільки адміністратору веб-сайту ГО «Правдива Країна» та будуть використані тільки при необхідності і виключно для цілей забезпечення реструктуризації. Якщо Ви не бажаєте надавати якісь дані до реєстру – наберіть у відповідних полях «за запитом». Тоді за необхідності, ми звернемось до Вас додатково за такими даними. Окрім того, Ви у будь-який момент можете змінити Ваші дані. Після заповнення Реєстру Вас буде запрошено до «Групи позичальників, що приєдналися до Меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів», що створена на веб-сайті ГО «Правдива Країна» для координації дій всіх, хто приєднався до Меморандуму.

  ПРИЄДНАТИСЬ ДО РЕЄСТРУ (спочатку можете прочитати інструкцію)

  Коротко про першоджерела Меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів - як результат роботи ГО "Правдива Країна". Коротко про першоджерела Меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів - як результат роботи ГО "Правдива Країна".

 • У квітні 2014 року для захисту прав споживачів банківських послуг була створена Громадська організація "Правдива Країна". Тоді ж ми сформулювали Мету нашої діяльності - забезпечення конструктивного діалогу між позичальниками, кредиторами та органами державної влади, для попередження економічного колапсу в країні та створення чесних умов співпраці.
 • У червні 2014 року для реалізації нашої мети ми домоглися створення Громадської ради при Національному банку України, співголовою Громадської ради стала Ярослава Авраменко - Голова ГО "Правдива Країна".
 • У жовтні 2014 року ми домоглися створення Тимчасової комісії Громадської ради з питань врегулювання проблематики реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті.
 • 16 грудня 2014 року Громадською радою було прийняте Рішення  про затвердження Пропозицій тимчасової комісії Громадської ради при Національному банку України з питань врегулювання проблематики реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті щодо запровадження дієвого механізму реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті на придбання житлової нерухомості.
 • 24 грудня 2014 року за участі Голови ГО "Правдива Країна" був узгоджений текст Меморандуму про реструктуризацію валютних кредитів, який став компромісним рішенням проблеми валютних кредитів - без втрат для вкладників і без "бюджетних грошей" - за допомогою домовленості всіх зацікавлених сторін. Домовленість знайшла своє втілення в Меморандумі і буде закріплена за допомогою постанови НБУ й прийняття змін до законодавства для виключення додаткових податків на банки та позичальників.
 • Зараз ГО "Правдива Країна" створює Реєстр позичальників, що підтримують Меморандум про реструктуризацію валютних кредитів з метою контролю за дотриманням норм меморандуму.
 • ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО МЕМОРАНДУМУ!