Новини

Новини Кредитного Майдану

Принудительная реализация. Принудительная реализация.
«Даже если вас проглотили, у вас все равно минимум два выхода…» (Часть 2.)
Выход 1.Не допустить продажу ипотечного объекта на публичных торгах.
Выход 2. Защищать свое право собственности путем подачи в суд иска о признании недействительным перехода права собственности с одновременным заявлением других производных требований, с привлечением взыскателя и исполнителя в качестве ответчиков.
Выход 3.Выкупить у кредитора недвижимость на основании договора купли-продажи квартиры.

А теперь о плюсах-минусах вариантов и о практике в статье адвоката Светлана Федорова

Об ипотечной оговорке Об ипотечной оговорке

«Даже если вас проглотили, у вас все равно минимум два выхода…»  (Часть )

Выход 1. Оспорить регистрационное действие через Комиссию Минюста (Комиссия по вопросам рассмотрения жалоб в сфере государственной регистрации).
Выход 2. Подача иска в суд с требованием отменить неправомерное регистрационное действие.
Выход 3.Приобрести у кредитора недвижимость на основании договора купли-продажи квартиры.

А теперь о плюсах-минусах вариантов и о практике в статье адвоката Светлана Федорова

Фонд роз'яснює про дисконт при продажі активів

"Дисконт – це різниця між номінальною (балансовою) вартістю активу і максимальною ціною, яку готовий заплатити за нього ринок. Фонд гарантування вкладів не робить дисконтів. Абсолютно кожен актив, що перебуває в управлінні Фонду, спершу виставляється на аукціон за 100% балансовою ціною. Однак, потрібно пам’ятати, що балансова вартість – це ціна, яку самі банки відображали «на папері», і в історії продажів Фонду були лише поодинокі випадки, коли покупці сплачували таку ціну за активи неплатоспроможних банків."

Джерело: http://www.fg.gov.ua/231-pres-reliz-fgv/46530-fond-sprostovue-mifi-pro-diskont-pri-prodazhi-aktiviv

Державний виконавець звертає стягнення на усе майно, і порядок звернення стягнення значення немає: Верховний Суд Державний виконавець звертає стягнення на усе майно, і порядок звернення стягнення значення немає: Верховний Суд
Касаційний цивільний суд у справі № 676/1314/19 підтвердив можливість стягнення на майно боржника, яке не зареєстровано у встановленому законом порядку.
В Постанові від 10 лютого 2020 року КЦС зазначив, що у разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано у встановленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.

ФДМУ 03.02.2020 заявив про запуск cервісу внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку, ФДМУ 03.02.2020 заявив про запуск cервісу внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку,
Сервіс внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку, за заявою Фонду державного майна України створюється задля ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості.
Термін створення досить короткий, сервіс безкоштовний. Як це працюватиме, подивимось.

Список боржників Список боржників
Нагадуємо, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розміщує список осіб, які не погасили у повному обсязі суму боргу, визначену судовими рішеннями до стягнення з них, а права вимоги за таким боргом ще не відчужені у процесі ліквідації банку.

Чужі кредити: як не втрапити в пастку шахраїв? Чужі кредити: як не втрапити в пастку шахраїв?
"Подзвонили від "оператора зв'язку" і запропонували покращити якість зв'язку - результат 50000,00 грн кредитів"
Адвокат Ярослава Авраменко: "Не повідомляйте по телефону співрозмовнику цифр з картки або SMS, це Вас вбереже від шахраїв".
Що робити, коли Ви вже попали на гачок шахраїв йдеться у сюжеті.
#ЯрославаАвраменко #шахраї #консультаціяюриста

Кредитні спори - судова практика Кредитні спори - судова практика

Правові позиції Верховного Суду у справах щодо кредитних правовідносин (із доповіді судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Ольга Ступак).
Спори щодо кредитних правовідносин уже протягом трьох-чотирьох років залишаються найбільш численною категорією серед справ, які розглядають суди цивільної юрисдикції.

Судовий збір у справах про банкрутство -ставки в 2020 року Судовий збір у справах про банкрутство -ставки в 2020 року
З 1 січня 2020 року розмір судового збору визначається від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який встановлюється на 1 січня календарного року. При подачі позову майнового характеру збір розраховується у відсотках від ціни позову - грошового вираження майнових вимог позивача.
З 1 січня 2020р. прожитковий мінімум становить 2102,00 гривні.
Підвищення судового збору торкнулось всіх категорій справ.

Варто знати!  НБУ ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах Варто знати! НБУ ухвалив нові вимоги до розкриття банками інформації про послуги в рекламі та на вебсайтах
Одна з вимог - через 3 місяці усі банки повинні надавати вичерпну інформацію про послуги на вебсайті в єдиному уніфікованому форматі: