Новини


RSS

УВАГА! з 6 березня 2020р діє оновлений Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень 07.03.2020 УВАГА! з 6 березня 2020р діє оновлений Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Відповідна постанова № 189 від 26 лютого 2020 року набрала чинності 6 березня.
ВАЖЛИВО!
--
-Розширено перелік документів для держреєстрації права власності за договором іпотеки

-Наявність зареєстрованої заборони відчуження майна, накладеної нотаріусом під час посвідчення договору іпотеки.... , не є підставою для відмови у державній реєстрації права власності за іпотекодержателем.
---

Постановою викладено в новій редакції пункт 61 щодо державної реєстрації права власності на підставі договору іпотеки, що містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя шляхом набуття права власності на предмет іпотеки.

Чи правомірно банк донараховує відсотки по валютній іпотеці після рішення суду,згідно з яким достроково було стягнуто залишок тіла кредиту і прострочені відсотки? 03.03.2020 Чи правомірно банк донараховує відсотки по валютній іпотеці після рішення суду,згідно з яким достроково було стягнуто залишок тіла кредиту і прострочені відсотки?

Запитували- відповідаємо: ПИТАННЯ. Цікавить відповідь на питання - Чи правомірно банк донараховує відсотки по валютній іпотеці після рішення суду (2016), згідно з яким достроково було стягнуто залишок тіла кредиту і прострочені відсотки (і не повідомляє про це) ... Виходячи з Рішень Великої палати ВСУ (444 / 9519/12, 175/4753/15-ц) такі дії банку, мабуть незаконні. Чи слід такі дії банку оскаржувати в Суді і в рамках якого виробництва. Заздалегідь вдячний. Всім терпіння і удачі!)

ВІДПОВІДЬ.
Так, вірно, право кредитора нараховувати передбачені договором проценти за кредитом припиняється у разі пред'явлення до позичальника вимог згідно з частиною другою статті 1050 ЦК України. Докладніше:

"Регистратор тут ни причем, нотариус тоже – это законы у нас такие"....... 28.02.2020 "Регистратор тут ни причем, нотариус тоже – это законы у нас такие".......

Ипотека и переход права собственности на объекты недвижимости: точка зрения нотариата.

1. О применении при регистрации статей 35, 36, 37, 38 Закона "Об ипотеке"
2. О проблеме проверки данных о регистрации детей в квартире.
3. Сохраняется ли ипотека при переходе права собственности к другому лицу?

На эти и другие вопросы ответил Директор Департамента нотариата и государственной регистрации Дмитрий Кирилюк, также он является членом нового органа Минюста – Коллегии по рассмотрению жалоб на решения, действия или бездействие государственного регистратора в рамках конференции 19.02.20.

Принудительная реализация. 27.02.2020 Принудительная реализация.
«Даже если вас проглотили, у вас все равно минимум два выхода…» (Часть 2.)
Выход 1.Не допустить продажу ипотечного объекта на публичных торгах.
Выход 2. Защищать свое право собственности путем подачи в суд иска о признании недействительным перехода права собственности с одновременным заявлением других производных требований, с привлечением взыскателя и исполнителя в качестве ответчиков.
Выход 3.Выкупить у кредитора недвижимость на основании договора купли-продажи квартиры.

А теперь о плюсах-минусах вариантов и о практике в статье адвоката Светлана Федорова

Об ипотечной оговорке 25.02.2020 Об ипотечной оговорке

«Даже если вас проглотили, у вас все равно минимум два выхода…»  (Часть )

Выход 1. Оспорить регистрационное действие через Комиссию Минюста (Комиссия по вопросам рассмотрения жалоб в сфере государственной регистрации).
Выход 2. Подача иска в суд с требованием отменить неправомерное регистрационное действие.
Выход 3.Приобрести у кредитора недвижимость на основании договора купли-продажи квартиры.

А теперь о плюсах-минусах вариантов и о практике в статье адвоката Светлана Федорова

21.02.2020 Фонд роз'яснює про дисконт при продажі активів

"Дисконт – це різниця між номінальною (балансовою) вартістю активу і максимальною ціною, яку готовий заплатити за нього ринок. Фонд гарантування вкладів не робить дисконтів. Абсолютно кожен актив, що перебуває в управлінні Фонду, спершу виставляється на аукціон за 100% балансовою ціною. Однак, потрібно пам’ятати, що балансова вартість – це ціна, яку самі банки відображали «на папері», і в історії продажів Фонду були лише поодинокі випадки, коли покупці сплачували таку ціну за активи неплатоспроможних банків."

Джерело: http://www.fg.gov.ua/231-pres-reliz-fgv/46530-fond-sprostovue-mifi-pro-diskont-pri-prodazhi-aktiviv

Державний виконавець звертає стягнення на усе майно, і порядок звернення стягнення значення немає: Верховний Суд 17.02.2020 Державний виконавець звертає стягнення на усе майно, і порядок звернення стягнення значення немає: Верховний Суд
Касаційний цивільний суд у справі № 676/1314/19 підтвердив можливість стягнення на майно боржника, яке не зареєстровано у встановленому законом порядку.
В Постанові від 10 лютого 2020 року КЦС зазначив, що у разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано у встановленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.

ФДМУ 03.02.2020 заявив про запуск cервісу внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку, 07.02.2020 ФДМУ 03.02.2020 заявив про запуск cервісу внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку,
Сервіс внесення інформації до Єдиної бази звітів про оцінку, за заявою Фонду державного майна України створюється задля ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості.
Термін створення досить короткий, сервіс безкоштовний. Як це працюватиме, подивимось.

Список боржників 21.01.2020 Список боржників
Нагадуємо, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розміщує список осіб, які не погасили у повному обсязі суму боргу, визначену судовими рішеннями до стягнення з них, а права вимоги за таким боргом ще не відчужені у процесі ліквідації банку.

Чужі кредити: як не втрапити в пастку шахраїв? 13.01.2020 Чужі кредити: як не втрапити в пастку шахраїв?
"Подзвонили від "оператора зв'язку" і запропонували покращити якість зв'язку - результат 50000,00 грн кредитів"
Адвокат Ярослава Авраменко: "Не повідомляйте по телефону співрозмовнику цифр з картки або SMS, це Вас вбереже від шахраїв".
Що робити, коли Ви вже попали на гачок шахраїв йдеться у сюжеті.
#ЯрославаАвраменко #шахраї #консультаціяюриста