Борги: «чорний список» прикордонників


Борги: «чорний список» прикордонників 05.09.2016

Борги: «чорний список» прикордонників

Відповідно до п. 4 ст. 20 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» до повноважень названої служби належить право не пропускати через державний кордон осіб, яким за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду.

Підстави для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон зазначаються у ст. 6 Закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України».

Найбільш поширені підстави (суми не обов’язково значні):

  • по відношенню до громадянина України діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання (наявність заборгованості за кредитом, борги по комунальним послугам або несплачені штрафи за порушення ПДР) ( до виконання зобов'язань);
  • така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), ( до виконання зобов'язань);
  • якщо проти боржника подали цивільний позов (стягнення кредиту, аліментів), у зв'язку з чим просить суд заборонити йому виїзд за кордон.

Як дізнатись, чи є ви в «чорному списку» прикордонників?

Громадянину, який бажає отримати інформацію про те, чи не встановлені для нього обмеження щодо виїзду за кордон, варто звернутися з письмовою заявою в Адміністрацію Державної прикордонної служби України. Саме цей орган веде список боржників, яким тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України.

Така інформація надається безкоштовно. При розгляді заяв Адміністрація ДПСУ керується Законом України «Про звернення громадян», згідно з яким заяви розглядаються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник даного відомства встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала заяву. При цьому загальний термін розгляду заяви не може перевищувати сорока п'яти днів. На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну

Постановка на контроль боржників або їх зняття з контролю здійснюється Окремим центром управління ризиками Державної прикордонної служби України (контактний телефон (044) 239-85-86).

Безпосередньо ж здійснює цю процедуру Окремий відділ обробки даних ЦП ГАІС "Гарт" Державної прикордонної служби України (контактний телефон (044) 239-84-36).

З повагою, КПД


Возврат к списку