Зміни в оформленні операцій з продажу (обміну) нерухомого майна.


Зміни в оформленні операцій з продажу (обміну) нерухомого майна. 10.01.2018

Зміни в оформленні операцій з продажу (обміну) нерухомого майна.

Довідка: Закон № 2245 (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») ВРУ прийняла 7 грудня 2017р., Президент підписав закон лише 30 грудня, цього ж дня його і опублікували. Отже,ми отримали «під ялинку» цілу низку змін.

Як і раніше, дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону (п. 172.3 ПКУ).

АЛЕ: зараз такий звіт має бути зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку із присвоєнням унікального номера. Якщо такої реєстрації нема, ЗВІТ ПРО ОЦІНКУ Є НЕДІЙСНИМ!
Під час посвідчення правочинів, для яких законодавством України передбачено отримання нотаріусом звіту про оцінку, нотаріус перевіряє реєстрацію такого звіту в єдиній базі та наявність присвоєного йому унікального номера. Цю міру введено, аби зменшити кількість випадків навмисного заниження суб’єктами оціночної діяльності вартості нерухомості, що продається (обмінюється).

Будь в курсі, Ваш КПД.

Возврат к списку