"Реструктуризація іпотечних кредитів є механізмом захисту інтересів як кредиторів, так і боржників"


"Реструктуризація іпотечних кредитів є механізмом захисту інтересів як кредиторів, так і боржників" 27.06.2019

"Реструктуризація іпотечних кредитів є механізмом захисту інтересів як кредиторів, так і боржників"

Так стверджує ФГВФО в своєму прес-релізі від 25.06.19.


Ярослава Авраменко: "Хотілося б подивитися більш детально на уніфіковані умови, які розробив ФГВФО.
Всі реструктуризації, які вони «вигадували» раніше нічим добрим для позичальників не були.

Також звертаю увагу , що в разі Банкрутства фізичних осіб не банк / фонд / кредитор погоджує умови реструктуризації, а їх утверджує Суд ⚖️ своєю ухвалою і вони є обов'язковими для всіх сторін"


В прес-релізі ФГВФГО від 25.06.19 говориться:

  • В Україні майже половина кредитів в іноземній валюті, забезпечених іпотекою квартири або житлового будинку, є проблемними
  • Кодекс України з процедур банкрутства передбачає механізм реструктуризації таких кредитів.
  • Наразі реструктуризацію здійснюють лише окремі банки, проте з моменту введення в дію Кодексу всі клієнти банків, які мають проблемний іпотечний кредит, можуть його реструктурувати.
  • Cкористатися механізмом реструктуризації можуть і боржники банків, що ліквідуються.
  • Додаткові переваги, які отримують позичальники неплатоспроможних банків на період реструктуризації – це суттєве зниження процентної ставки до 0,01% та спрямування платежів на погашення кредитної заборгованості, так званого «тіла кредиту», а не відсотків та штрафів.
  • Продаж прав вимоги за кредитними договорами, заборгованість за якими було реструктуризовано, здійснюється в останню чергу. Строк реструктуризації не може перевищувати термін ліквідації неплатоспроможного банку.
"Ті боржники банків в управлінні Фонду гарантування вкладів, які скористаються запропонованим Фондом механізмом реструктуризації, матимуть додаткові переваги під час проведення реструктуризації в процедурі банкрутства. Зокрема, погашення «тіла кредиту» в період реструктуризації Фондом в подальшому збільшить розмір прощення боргу за Кодексом України з процедур банкрутства та зменшить розмір платежів на користь кредитора.
Довідково. Кодекс України з процедур банкрутства, прийнятий Верховною Радою України 18 жовтня 2018 року, набув чинності 21 квітня 2019 року. Кодекс вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності. Зокрема, документом також передбачається знаття мораторію на примусове стягнення майна у боржників банків за іпотечними кредитами та продаж прав вимоги за цими кредитними зобов’язаннями.
Закон України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» набрав чинності 7 червня 2014 року. Документом, зокрема, забороняється примусове стягнення або відчуження майна позичальника, в т.ч. нерухомого житлового, яке використовується як місце постійного проживання і перебуває в іпотеці, за умови, якщо у позичальника або майнового поручителя немає у власності іншого житлового майна. Також накладено мораторій на продаж прав вимоги за цими кредитними договорами. Винятком є активи банків в ліквідації, які виставляються Фондом на продаж, оскільки, згідно законодавства, ФГВФО зобов’язаний протягом процедури ліквідації, строк якої не може перевищувати 5 років, реалізувати активи неплатоспроможного банку."

Прес-реліз Фонду http://www.fg.gov.ua/231-pres-reliz-fgv/43090-restrukturyzatsiia-ipotechnykh-kredytiv-ie-mekhanizmom...


Возврат к списку