Накладення адміністративних штрафів у розмірі 17000 грн за порушення правил карантину набирає обертів...


Накладення адміністративних штрафів у розмірі 17000 грн за порушення правил карантину набирає обертів... 08.04.2020

Накладення адміністративних штрафів у розмірі 17000 грн за порушення правил карантину набирає обертів...

=======================================================

Стосовно Вас складено протокол про адміністративне порушення? А ви впевнені у законності своїх дій? ТОДІ слідкуйте за призначенням такої справи до розгляду судом, захищайте свої права, вивчайте подані до суду поліцією докази. Навіть у випадку накладення штрафу, знайте, що Ви маєте можливість просити у суду розстрочення його виплати.

=======================================================

Проаналізувавши ряд постанов можна дійти висновку, що штрафи у зв’язку із порушенням правил карантину у переважній більшості суди накладають за такі порушення:

- здійснення продавцем харчових продуктів відпуск покупців, без засобів індивідуального захисту (зокрема, без маски та рукавичок);

- здійснення реалізації риби чи інших продуктів з рук; продукція відкрита у вільному доступі покупців, що спричиняє скупчення людей;

- здійснення реалізації кави з транспортного засобу кавомашини;

- перевезення пасажирів понад встановлену норму (у салоні зафіксували 20 пасажирів);

- здійснення продажу квітів в МАФІ;

- не припинення роботи магазину будівельних матеріалів та здійснення прийому та продаж товарів покупцям; робота ломбарду тощо.


Визнаючи вину порушників деякі суди зазначають, що для вчинення порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм є достатнім доведення лише одного факту недотримання суб`єктом проступку заборони роботи закладу, який передбачає приймання відвідувачів, крім роботи закладів, які забезпечують роздрібну торгівлю пальним, продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення тощо.

Тобто, вважається, що проступок умисно вчинений з моменту фактичного порушення установленої законодавчої заборони, незалежно від здійснення чи нездійснення фактичної діяльності.

При роботі закладів торгівлі (за виключенням дозволених) визначальним суди вбачають недотримання карантинного обмеження щодо заборони первинного доступу відвідувачів до закладу.

Нормативною базою щодо встановлення фактів порушення є Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб»; Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2» з усіма змінами.


З іншого боку є ряд постанов, де суд провадження по справі про адміністративне правопорушення закриває з підстав відсутності в діях особи складу адміністративного порушення.

Так, наприклад, щодо обов’язкового використання масок та рукавичок, то суд зазначив, що диспозиція ст. 44-3 КУпАП є банкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов`язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Постановою КМУ №211 від 11 березня 2020 року, роздрібна торгівля продуктами харчування не заборонена, і до дня внесення до неї останніх змін, не містила посилання щодо обов’язкового використання масок. Таким чином слід звертати увагу чи містить протокол посилання на конкретний нормативно-правовий акт, про порушення якого він складений.

Пам’ятаємо, що відповідно до положень ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Таким чином, якщо стосовно Вас складено протокол про адміністративне порушення, а ви впевнені у законності своїх дій, не залишайте ситуацію на "самотік". Слідкуйте за призначенням такої справи до розгляду судом, захищайте свої права, вивчайте подані до суду поліцією докази. Навіть у випадку накладення штрафу, знайте, що Ви маєте можливість просити у суду розстрочення його виплати.
Бережіть себе, будьте обачними і обережними.

Здоров’я вам;)


Возврат к списку