Ще на півтора року продовжено дію мораторію на стягнення майна, яке виступає заставою по валютним кредитам.


Ще на півтора року продовжено дію мораторію на стягнення майна, яке виступає заставою по валютним кредитам. 22.07.2020

Ще на півтора року продовжено дію мораторію на стягнення майна, яке виступає заставою по валютним кредитам.

16 липня Верховна Рада відтермінувала ще на півтора року дію мораторію на стягнення майна, яке виступає заставою по валютним кредитам. НБУ, НАБУ виступали проти моратрію, посилаючись на чинний Кодекс з процедур банкрутства, який, на їхню думку, сьогодні дозволяє реструктурувати ці кредити на доволі вигідних умовах. Чи так це?

Ярослава Авраменко, СЕО в Avramenko Group, розповіла «Банкрутство & Ліквідація», що діючий Кодекс з процедур банкрутства передбачає дуже складну процедуру реструктуризації боргу. «За час, поки існує Кодекс, наша компанія подала біля 10 заяв, 9 з яких нам повернули на доопрацювання. До того ж, у різних випадках суди посилались на різні вимоги щодо оформлення заяв. Тобто, процедура настільки складна, що самі суди не розуміють, як мають бути оформлені документи», - сказала вона.

"Без допомоги адвокатів, податківців та фінансистів фізична особа не в змозі пройти процедуру банкрутства самостійно. «Я кандидат юридичних наук та займаюсь цим вже 18 років, але й мені, щоб розібратись в декларації, потрібно було запрошувати колишніх податківців. Якщо вже я зі своїми знаннями, досвідом та десятком написаних законопроектів не можу це зробити, то що вже говорити про звичайного позичальника».

«Якщо спростити процедуру і скасувати численні заявки і документи, які потрібні для подачі заяви в суд, то кожна людина зможе не тільки в теорії, але й на практиці мати доступ до процедури банкрутства і відновлення платоспроможності. Тільки в такому випадку ми в комплексі зможемо розглядати питання про мораторій: а чи потрібен він, якщо всі зможуть знайти адекватний варіант вирішення цієї проблеми. А до тих пір, поки не буде реально діючого інструменту, мораторій потрібно продовжити».

За словами Ярослави Авраменко, зараз під головуванням народного депутата Тараса Тарасенка працює робоча група, яка розробляє зміни до Кодексу з процедур банкрутства, аби виправити саме ті недоліки, що стосуються банкрутства фізичних осіб.
https://bankruptcy-ua.com/articles/14720Возврат к списку