Новини


RSS

Позиція Громадської ради щодо нового законопроекту про реструктуризацію споживчих кредитів в іноземній валюті, розробленого банками – найбільшими іпотекодержателями та НАБУ 30.10.2015 Позиція Громадської ради щодо нового законопроекту про реструктуризацію споживчих кредитів в іноземній валюті, розробленого банками – найбільшими іпотекодержателями та НАБУ

27 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Національному банку України (далі – Громадська рада). Зважаючи на те, що питання реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті на сьогодні є актуальним та залишається невирішеним, в черговий раз першим питанням порядку денного засідання був розгляд концепції нового законопроекту про реструктуризацію споживчих кредитів в іноземній валюті, розроблений банками – найбільшими іпотекодержателями та Незалежною асоціацією банків України (далі – НАБУ).


Заочні рішення: тільки без паніки 29.10.2015 Заочні рішення: тільки без паніки
Заочні рішення все частіше приймаються судами у справах банк - позичальник.

Мое (личное!) мнение по поводу нового законопроекта НАБУ 07.10.2015 Мое (личное!) мнение по поводу нового законопроекта НАБУ
06/10,/15 НАБУ розмістили Відкрите звернення щодо підтримки проекту Закону України "Про реструктуризацію зобов'язань громадян України за кредитами в іноземній валюті, що отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити)". Текст звернення

Національний банк прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Дельта Банк" 05.10.2015 Національний банк прийняв рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Дельта Банк"
Національний банк України 02 жовтня 2015 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення №664 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Дельта банк".

Август - сентябрь 2015 – бум в подаче исков о взыскании задолженности 11.09.2015 Август - сентябрь 2015 – бум в подаче исков о взыскании задолженности
В конце лета практически все банки подали тысячи исков о взыскании задолженности по кредитам, и не только по валютным, гривневым заемщикам тоже досталось. Подавали по всем – и тем, кто не платит годами, и тем – у кого 1-2 месяца просрочки. И все больше заемщиков получали письма счастья с повестками из суда. И очень часто – досудебное требование, иск и повестка приходили с разницей в пару дней (хотя это грубое нарушение сроков, закрепленных законодательно).

Припинення поруки: що, як, коли? 11.09.2015 Припинення поруки: що, як, коли?

Останнім часом, через непросту ситуацію в економіці та банківському секторі кредитні установи однією з умов надання коштів у кредит висувають вимогу щодо додаткового забезпечення виконання кредитного зобов’язання. Аналогічна ситуація була і у 2007-2008 роках, коли був найбільший бум видачі кредитів.

Мораторий действует, но... 07.09.2015 Мораторий действует, но...
Мораторий действует на этапе непосредственного отчуждения. Действие моратория не распространяется на лиц, которые являются субъектами ЗАКОН УКРАЇНИ "Про засади запобігання і протидії корупції"

Клієнт vs Банк у третейському суді 01.09.2015 Клієнт vs Банк у третейському суді
ВАЖЛИВО! Навіть маючи третейське застереження у вашому договорі з банком, навіть отримавши рішення третейського суду не на вашу користь, Ви ще маєте можливість таке рішення оскаржити.

Обговорення шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні (круглий стіл в НАБУ) 28.08.2015 Обговорення шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні (круглий стіл в НАБУ)

28.08.2015 року відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню шляхів вирішення проблем валютних позичальників на законодавчому рівні. Захід організовано Незалежною асоціацією банків України. У круглому столі взяли участь керівники українських банків, зокрема, Райффайзен Банк Аваль, Укрсоцбанк, Правекс-банк, УкрСиббанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Піреус Банк, Альфа-банк тощо, представники Громадської ради при Національному банку України.
Кредитні канікули для боржника - відпочинок від кредиту для поручителя? 10.08.2015 Кредитні канікули для боржника - відпочинок від кредиту для поручителя?

Доволі поширеною у кредитних відносинах, є практика надання позичальнику ''кредитних канікул'' з метою зменшення кредитного навантаження на останнього. Як правило, сутність даної операції полягає у перерозподілі порядку виконання зобов'язань із обов'язковим наданням короткострокової відстрочки щодо повернення однієї зі складових кредиту (тіла, відсотків). Але дана публікація для поручителів, адже на думку юристів КПД (Кабінет правової допомоги) внесення подібних змін до умов кредитного договору без згоди поручителя, призводить до припинення договору поруки.