Новини


RSS

Ипотечные безумия банков 29.01.2017 Ипотечные безумия банков

Банк выдает кредит под залог определенного имущества, которое передается в ипотеку. Это сопровождается заключением ипотечного договора в нотариальной форме. Под конкретную сумму кредита в залог берется конкретное имущество, а все остальное имущество заемщика – берется во внимание для оценки финансового состояния и платежеспособности.Так должно быть. А в жизни все выглядит совсем по-другому. Иски, которые подают банки к своим должникам, доходят до абсурда.

Пример из практики КПД:

  • банк продал залоговое имущество в несколько раз ниже его рыночной стоимости (чтобы искусственно не погасить задолженность по кредиту);
  • банк подал иск к должнику и его сестре (которая, ни в каких отношениях с банком не была) о признании фиктивным договора дарения квартиры (которая не являлась залогом) семилетней давности;
  • банк подал иск о признании недействительным договора отчуждения акций (которые также не были залогом) между заемщиком и его сестрой, заключенный еще в 2004 году. Хотя, в соответствии со Свидетельством о государственной регистрации, копия которого размещена на сайте банка, сам банк зарегистрирован в 2006 году.

Интересно, что было дальше? Делимся опытом.

Кредит уже в Фонде гарантирования вкладов физических лиц? Тогда эта информация для Вас. 24.01.2017 Кредит уже в Фонде гарантирования вкладов физических лиц? Тогда эта информация для Вас.

Эта информация для тех, у кого кредиты в банках, которые попали в Фонд гарантирования вкладов физических лиц (далее - ФГВФЛ) и находятся на предпродажной подготовке.

Между тем, как банк попадает в ФГВФЛ и продажей прав требования по кредитам проходит достаточно длительное время. Как правило, около года. Например, ликвидация Дельта банка идет с 05.10.15 года, а торги проводить начали только пару недель назад.

Припинення зобов'язань за кредитним договором шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог в період здійснення ліквідаційної процедури банку не допускається 11.01.2017 Припинення зобов'язань за кредитним договором шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог в період здійснення ліквідаційної процедури банку не допускається
(Правова позиція ВСУ, постанова від 21.12. 2016 року у справі № 6-2047цс16 за позовом вкладника до «Дельта Банку» про зобов'язання здійснити залік зустрічних вимог за кредитом і виплатити належні йому кошти.)

На сайті Міністерства юстиції України  запущено реєстр боржників 08.01.2017 На сайті Міністерства юстиції України запущено реєстр боржників

З 5 січня 2017 року діють норми Закону «Про виконавче провадження» про автоматизовану систему виконавчого провадження та Єдиний реєстр боржників.

Зокрема, передбачається, що реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України. Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації, без обмежень та цілодобово.З Новим 2017 роком 30.12.2016 З Новим 2017 роком

Прийміть щирі вітання з Новим роком та Різдвом Христовим від компанії КПД!

Нехай вітер змін забере все віджиле, сумне, позбавлене натхнення у простір забуття, а вам принесе нові перспективи, мрії, світлі помисли, слова та дії!

Ваш КПД!

Увага! З 1 січня 2017 р. нові ставки судового збору 28.12.2016 Увага! З 1 січня 2017 р. нові ставки судового збору
З 1 січня 2017 року судовий збір обраховуватиметься від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, а не від мінімальної заробітної плати, як це було у 2016 році. З 1 січня 2017 року прожитковий мінімум становитиме 1544 гривні. Також змінюються ставки збору за видачу судами документів.

З січня наступного року усі активи неплатоспроможних банків розподілятимуться на продаж через систему ProZorro.Продажі 21.12.2016 З січня наступного року усі активи неплатоспроможних банків розподілятимуться на продаж через систему ProZorro.Продажі

Что не так с СЕТАМ? 29.11.2016 Что не так с СЕТАМ?

На прошлой неделе стало известно, что ГП «СЕТАМ» c октября этого года больше не является монополистом в продаже имущества банков-банкротов, которое было заложено под рефинансирование от НБУ.

Несмотря на то, что СЕТАМ – государственная площадка, при продажах на ней встречались те же злоупотребления, что и на частных биржах.

Сплата щомісячної комісії за обслуговування кредиту незаконна. 21.11.2016 Сплата щомісячної комісії за обслуговування кредиту незаконна.
Банки не мають права встановлювати платежі, які споживач має сплатити на користь банку за дії, які банк здійснює на власну користь, за дії, які споживач здійснює на користь банку, або що їх вчиняє банк або споживач з метою встановлення, зміни або припинення правовідносин. Правова позиція ВСУ (постанова від 16 листопада 2016 року у справі № 6-1746цс16)

ВСУ про переривання перебігу позовної давності (постанова від 9.11.16) 14.11.2016 ВСУ про переривання перебігу позовної давності (постанова від 9.11.16)
Суди повинні дослідити графік погашення кредитної заборгованості та встановити чи передбачають умови кредитного договору виконання зобов’язання частинами або у вигляді періодичних платежів, і у випадку вчинення боржником оплати чергового платежу, чи не свідчить така дія про визнання лише певної частини боргу, а відтак така дія не може бути підставою для переривання перебігу позовної давності стосовно інших (невизнаних) частин платежу.