moderator: Сообщения

moderator -> Всем
Суд проти постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. № 662 (стягнення заборгованості провадиться у БЕСПІРНОМУ порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів)
11жовтня 2017р !!! ВАСУ !!! Хто може - підтримайте присутністю.

Суд проти постанови Кабінету Міністрів України

від 26 листопада 2014 р. № 662 (стягнення заборгованості провадиться у БЕСПІРНОМУ порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів)

--------------------------------------------------------------------------

Про що йдеться -

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України

від 26 листопада 2014 р. № 662

ЗМІНИ, що вносяться до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів

1. У розділі “Стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими угодами”:

у назві розділу слово “угодами” замінити словом “договорами”;

у пункті 1:

в абзаці першому слово “угоди” замінити словом “договори”, а після слів “заставлене майно” доповнити словами “(крім випадку, передбаченого пунктом 1-1 цього переліку)”;

у підпункті “а” слова “посвідченої угоди” замінити словами “посвідченого договору (договорів)”;

доповнити розділ пунктом 1-1 такого змісту:

“1-1. Іпотечні договори, що передбачають право звернення стягнення на предмет іпотеки у разі прострочення платежів за основним зобов’язанням до закінчення строку виконання основного зобов’язання.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) оригінал нотаріально посвідченого іпотечного договору;

б) оригінал чи належним чином засвідчена копія договору, що встановлює основне зобов’язання;

в) засвідчена стягувачем копія письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання, що була надіслана боржнику та майновому поручителю (в разі його наявності), з відміткою стягувача про непогашення заборгованості;

г) оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання;

ґ) довідка фінансової установи про ненадходження платежу.”.

2. Доповнити перелік після розділу “Стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими договорами” новим розділом такого змісту:

“Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин

2. Кредитні договори, за якими боржниками допущено прострочення платежів за зобов’язаннями.

Для одержання виконавчого напису додаються:

а) оригінал кредитного договору;

б) засвідчена стягувачем виписка з рахунка боржника із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення з відміткою стягувача про непогашення заборгованості.”.

3. Розділ “Стягнення за чеками” виключити.

4. Доповнити перелік розділом такого змісту:

“Стягнення заборгованості за аграрними розписками

12. Нотаріально посвідчені товарні та фінансові аграрні розписки.

Для одержання виконавчого напису подаються:

а) оригінал аграрної розписки без відмітки про її виконання;

б) засвідчена кредитором копія письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання, що була надіслана боржнику;

в) оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення виконання зобов’язання.”.

moderatormoderator
12.10 9:530 Ещё
Александр Гумиров20 ч · Спасибо  огромное всем, кто сегодня приехал в Высший админсуд. Я видел лица  друзей из всех уголков Украины. Вы вдохновляете и придаете моральных  сил!

К сожалению, одна из судей коллегии заболела. И заседание  не состоялось. Перенесли на 01 ноября в 14:30. Очень прошу, нельзя  "устать от поездок" и всё бросить - слишком важный для КАЖДОГО вопрос на  кону.

Вместе мы сила!
moderator -> Всем
Прокуратура Київської області викрила та знешкодила організовану злочинну групу «колекторів», яка погрожуючи та залякуючи потерпілих гвалтуваннями, фізичними розправами та катуванням, вимагала в них гроші (10.10.17)
Прокуратура Київської області викрила та знешкодила організовану  злочинну групу «колекторів», яка погрожуючи та залякуючи потерпілих  гвалтуваннями, фізичними розправами та катуванням,  вимагала в них гроші  (ФОТО)

   

У  вівторок, 10 жовтня, прокуратурою Київської області за тісної взаємодії  з ГУ БКОЗ СБ України та СУ ГУ НП в Київській області знешкодила  організовану злочинну групу "колекторів", яка створюючи видимість  законних дій, займалась вимаганням грошових коштів у громадян Київської  області, м. Києва та інших областей України.

   

Так  звані «колектори» телефонували потерпілим та повідомляли, що якщо  останні не сплатять їм кошти, то вони згвалтують близьких, відріжуть  пальці, знівечать обличчя тощо.

Зловмисники, щоб незаконно збагатитися, погрожували фізичною розправою навіть педагогічним колективам шкіл та підривом будівлі, з метою спонукання останніх до сплати грошових коштів.

   

Протягом поточного року зловмисники «заробили» 7 млн грн.

На даний час проводяться невідкладні слідчі дії.

Триває досудове розслідування за ч. 4 ст. 189 (вимагання) КК України.

Зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Прес-служба

прокуратури Київської області

moderatormoderator
11.10 9:080 Ещё
10.10.17 20:17
             
             
   
                                                       
             
   
                               
    СБУ пресекла в Киеве деятельность организованной группировки, которая требовала деньги под видом коллекторов. ФОТОрепортаж          Сотрудники  Службы безопасности Украины совместно с прокуратурой задержали в Киеве  участников организованной группировки, угрозами требовали деньги с  граждан, прикрываясь коллекторской структурой.              Об этом информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на пресс-центр СБУ.

 Правоохранители установили, что злоумышленники получали доступ к базам  должников некоторых финансовых учреждений. Через фирму-прикрытие они за  бесценок скупали кредитные обязательства физлиц. В дальнейшем участники  группировки начинали запугивать должников, звоня им, родственникам,  коллегам по работе, с требованием вернуть деньги с процентами.

 Они угрожали физической расправой, похищением близких и заставляли  граждан переводить средства на банковский счет. Оперативники спецслужбы  задокументировали, что с начала года "коллекторы" получили более 7  миллионов гривен.

Смотрите на "Цензор.НЕТ: СБУ разоблачила межрегиональную группировку, которая переделывала и продавала оружие криминалитету. ФОТОрепортаж

Сотрудники СБУ задержали 11 участников группировки в офисе после перечисления денег от очередного должника.
 Сейчас в рамках уголовного производства, открытого по ст. 189  Уголовного кодекса Украины, проходят обыски по месту жительства  участников группировки.
moderator -> Всем
10.1017."Якщо у людини немає позики, тоді слід на неї оформити кредит» - саме за таким принципом діяв керівник районної філії одного з ведучих українських банків, оформляючи на громадян без їх згоди кредити.

«Якщо у людини немає позики, тоді слід на неї оформити кредит» - саме за таким принципом діяв керівник районної філії одного з ведучих українських банків, оформляючи на громадян без їх згоди кредити.

До Білопільського відділення поліції з ідентичними заявами звернулись кілька місцевих жителів. Громадяни стверджували, що на їх адреси почали надходити повідомлення від одного з ведучих банків з вимогою сплатити прострочені платежі по взятих кредитах, яких насправді вони ніколи не оформлювали, і грошей саме в цьому банку в позику не брали.

За заявами громадян поліція розпочала перевірки, і з‘ясувалось, що до оформлення неіснуючих насправді угод «доклав руку» 32-річний місцевий житель, котрий на той час обіймав посаду керівника місцевого відділення банку. Чоловік в силу службових повноважень мав доступ до зарплатних проектів громадян (до слова зарплатний проект – оформлення наряду з «зарплатною» карткою ще й кредитної).

«Підробляючи підписи клієнтів, без їхнього відома підозрюваний формував на них кредитні справи та знімав гроші, погашаючи тільки відсотки за кредит, коментує ситуацію старший слідчий Білопільського Відділу поліції Сергій Бережний. – Таким чином, протягом минулого року та червня нинішнього він відкрив кредитні лінії на 13 осіб без їхнього відома, встановивши кредитний ліміт від 900 грн до 39 тис. грн. І в цілому збагатився на 220 тисяч гривень».

Нині щодо підозрюваного відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах). Сам чоловік, розуміючи «масштаб» своїх дій, співпрацює зі слідством, судом йому обрано запобіжний захід у вигляду «домашнього арешту».
Зловмисникові загрожує до 8 років позбавлення волі з забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. Чоловіку також доведеться сплатити банківській установі, чий імідж потерпів від його дій, ще й чималі збитки, оскільки банк повністю відшкодував потерпілим їх фінансові втрати, щоб відновити своє добре ім‘я в очах пересічних громадян.

Відділ комунікації
поліції Сумської області

moderator -> Всем
Интересная кредитная история
"При этом ни один документ о выдаче денежных средств не заполняется, а  все необходимые сопроводительные квитанции подписываются исключительно  работниками банка.""
"Никому до сих пор в голову не приходило  сравнить сумму стоимости ипотечного договора, зачастую выданного в  иностранной валюте, и стоимостью самой недвижимости, прописанной в  договоре покупки-продажи. Каково же было наше удивление, когда мы  обнаружили, что сумма, указанная в этом документе на порядок меньше той,  которая указана в договоре ипотеки."
http://samza.dp.ua/news/767-2017-07-0...15-46.html
moderator -> Всем
3 жовтня 2017р. У НБУ відбулась зустріч з представниками Федерального резервного банку міста Нью-Йорк. Говорили ы про нашы кредити.

3 жовтня 2017р. У НБУ відбулась зустріч з представниками Федерального резервного банку міста Нью-Йорк, який є частиною ФРС США.

Що стосується кредитів:

"У нас є декілька завдань, які є нагальнимии для банківської системи. Перше - нам потрібно зробити все для того, щоб відновилось повноцінне кредитування. Для цього необхідно прийняти низку законопроектів, які вже знаходяться у Верховній раді. Це і захист прав кредиторів, і робота з заставним майном, і реструктуризація кредитів. Підтримка цих законопроектів сприятиме, в тому числі вирішенню проблеми непрацюючих кредитів", - зауважив він.

https://www.facebook.com/NationalBankO...2339151262

moderator -> Всем
Банки будуть перевіряти клієнтів по-новому. Що треба про це знати
Перевірка фінансового стану при отриманні кредиту - вже звикли. Хоча пам'ятаємо як видавались кредити в 2005-2010рр.
 З вересня 2017р почала діяти постанова НБУ №42, що передбачає зміни до  положення про здійснення банками фінансового моніторингу.
Відтепер  банки зобов'язані, окрім первинної процедури ідентифікації, перевірки  паспорту та ідентифікаційного коду, до яких ми всі вже звикли, вимагати  також документальне підтвердження джерел походження коштів клієнтів.
http://www.epravda.com.ua/publication...14/629102/
moderator -> Всем
Новини від НБУ
Дивуються, що "кредитування відновлюється повільно" і хочуть "  розібратися із жахливим спадком іпотечного буму минулого десятиліття,  прийняти законопроект 4004-д, покликаний скасувати мораторій на  стягнення заставного майна валютних позичальників, створити кредитний  реєстр. Всі ці заходи стимулюватимуть розвиток ринку іпотеки в Україні."
===========================================================================
Наталія Задерей

керівник відділу розроблення макропруденційної політики Національного банку України

Останнім часом у Києві будується рекордна кількість нового житла.  Минулого року нова пропозиція склала понад 20 тис. квартир. У першому  півріччі 2017 року збудовано ще майже 16 тис. квартир. Це - максимум з  початку 2000-х. Добре це чи погано, чи доречно говорити про бульбашку на  ринку нерухомості, а головне - чи вдасться забудовникам стимулювати  продажі через інструмент іпотеки, аналізувала в колонці для видання  "Новое время" керівник відділу розроблення макропруденційної політики  Національного банку України Наталія Задерей.

"Забудовники  намагаються стимулювати продажі за допомогою іпотеки. Але кредитування  відновлюється повільно, і штучно стимулювати його розвиток у нинішніх  умовах небезпечно. Як мінімум, через те, що за надлишкової пропозиції  додаткові кошти призведуть не до збільшення обсягів будівництва, а до  зростання цін", - зазначає Наталія Задерей.

Вона наголошує, що  потрібно розібратися із жахливим спадком іпотечного буму минулого  десятиліття, прийняти законопроект 4004-д, покликаний скасувати  мораторій на стягнення заставного майна валютних позичальників, створити  кредитний реєстр. Всі ці заходи стимулюватимуть розвиток ринку іпотеки в  Україні.

Будівельний бум чи мильні бульбашки  
    Наталія Задерей

керівник відділу розроблення макропруденційної політики Національного банку України

 4 Вересня, 14:00    3737   коментувати
 278
   

 
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
 

Що собою сьогодні являє вітчизняний ринок нерухомості. Шість тез про ризики та перспективи ринку житла.

У останні роки у Києві будується рекордно багато нового житла.  Минулого року нова пропозиція склала понад 20 тис. квартир. У першому  півріччі 2017 року збудовано ще майже 16 тис. квартир. Це максимум з  початку 2000-х.

Добре це чи погано, враховуючи обмеженість платоспроможного попиту? І чи доречно говорити про бульбашку на ринку нерухомості?

1. Бульбашки з’являються під впливом великого попиту. В Україні  цінової бульбашки немає, на відміну від багатьох країн Східної та  Центральної Європи, Скандинавії, де кредити дешеві, а нового житла  будується мало. У нас ця проблема була у 2008 році, коли ціни навіть на  однокімнатні хрущівки сягнули захмарних висот.

2. Зараз ситуація насправді протилежна. Є чимало ознак надлишку  пропозиції житла. Кількісно оцінити цей надлишок неможливо – в Україні  забудовники не звітують про продажі квартир. У деяких країнах статистику  продаж збирають центробанки (наприклад, в Польщі). І, судячи з досвіду  країн з надійною статистикою, наявність на ринку десятків тисяч  непроданих квартир аж ніяк не означає колапсу економіки чи ринку  нерухомості.

Надлишок пропозиції – це ризик лише для окремих слабких забудовників  та інвесторів сумнівних проектів, але не для фінансової стабільності та  економіки в цілому, тому що банки задіяні у фінансуванні будівництва  мінімально. Хоча іпотечне кредитування суттєво пожвавилося у 2016-му та  продовжує зростати цього року, обсяги іпотеки порівняно невеликі –  близько 1 млрд грн на рік – та майже не впливають на попит. Це видно із   Звіту про фінансову стабільність , стор. 28.

3. Доволі ймовірний сценарій розвитку подій у секторі будівництва –  ажіотаж спаде сам собою. Забудовники зрозуміють, що ринок насичений, і  попит не розігріти ані агресивною рекламою, ані зменшенням площі  квартир. Привабливих земельних ділянок залишається все менше. А будинки з  автозаправками замість дитячих майданчиків у дворі задовольнятимуть  лише вкрай невибагливих інвесторів.

Нарешті, привабливість житла як інвестиційного інструменту  нівелюється стабілізацією банківської системи та можливістю інвестувати  за кордон на основі електронних індивідуальних ліцензій. І, звісно,  високими комунальними тарифами та податком на нерухомість.

Деякі забудовники, можливо, не зможуть добудувати розпочаті об’єкти і  продаватимуть їх конкурентам. За несприятливого збігу обставин можлива  поява довгобудов. Але це ніяк не системна криза ринку житла.

4. Забудовники намагаються стимулювати продажі за допомогою іпотеки.  Але кредитування відновлюється повільно, і штучно стимулювати його  розвиток у нинішніх умовах небезпечно. Як мінімум, через те, що за  надлишкової пропозиції додаткові кошти призведуть не до збільшення  обсягів будівництва, а до зростання цін.

Крім того, потрібно розібратися із жахливим спадком іпотечного буму  минулого десятиліття. Прийняти законопроект 4004-д покликаний скасувати  мораторій на стягнення заставного майна валютних позичальників, створити  кредитний реєстр. Всі ці заходи стимулюватимуть розвиток ринку іпотеки  набагато краще, ніж адміністративні заходи чи чергова "державна  допомога".

5. У активному будівництві є свої переваги. Стимулюється розвиток  суміжних галузей, створюються робочі місця, знижуються ризики виникнення  бульбашок у майбутньому, коли попит зросте завдяки економічному  зростанню та іпотеці. Тож адміністративні заходи у вигляді мораторію на  нове будівництво недоречні. Але міська влада не повинна допускати  незаконного будівництва.

6. Важливо, щоб розвиток іпотеки сприяв доступності житла та  зростанню кількості угод, а не зростанню цін у так званих "спекулятивних  зонах". Тому усім великим та малим містам потрібно нарешті зайнятися  довгостроковим урбаністичним плануванням.

Замість того, щоб ущільнювати центральні та спальні райони  новобудовами, необхідно будувати нові квартали на околицях міст,  розширювати межі населених пунктів, прокладати туди дорогу та розвивати  інфраструктуру.

https://www.facebook.com/NationalBankO...2410248255
moderator -> Всем
Пенсіонерка втратила доступу до своєї квартири через те, що взяла «безвідсотковий» кредит по оголошенню.

Кредитори, за розповідями виселеної пенсіонерки та її сина додали до документу не існуючі раніше правила, за якими в разі несплати боргу квартира повинна переходити в їх власність. Жінка стверджує, що кредитори навмисне не хотіли брати гроші, які Любов Ігорівна їм намагалася повернути в термін.
У квартирі зараз живе якийсь Олексій, який виконує роль «охоронця». Його  там залишили кредитори. Відчиняти двері ні журналістам, ні поліції від  маж наміру. А правоохоронці нічого зробити не можуть, так як нотаріус,  керуючись документами, право власності на квартиру передав кредитору.


http://dnepr-go.top/news/74-richna-ky...atyla-t...


moderator -> Всем
НБУ надав право банкам формувати кредитну документацію (справу) боржника з електронних документів.

Національний банк уніс зміни до Положення про визначення банками розміру кредитного ризику

08.08.2017

 Національний банк України передбачив право банків формувати кредитну  документацію (справу) боржника з електронних документів, які створені та  підписані банком і боржником із застосуванням електронного цифрового  підпису. Ці нововведення запроваджені у контексті законодавчих змін,  зокрема Закону України "Про споживче кредитування", яким передбачено  право укладати в електронному вигляді договори про споживче  кредитування.

Відповідні зміни внесені до Положення про  визначення банками України розміру кредитного ризику, затвердженого  постановою Правління НБУ № 351 від 30 червня 2016 року (далі – Положення  № 351).

Зміни до Положення № 351 також передбачають:

●  узгодженість підходів до врахування банками під час розрахунку розміру  кредитного ризику вартості заставного майна, стягнення/реалізація якого  обмежена на законодавчому рівні;

● визначення банками сторони у зобов’язанні за факторинговими операціями з регресом;

 ● уточнення вимог у частині засвідчення банками акта щодо контролю  наявності та стану заставного майна у вигляді нерухомості та земельних  ділянок;

● порядок оцінки житлово-будівельних кооперативів.

 Зазначені зміни є результатом постійної співпраці Національного банку  із банківською спільнотою у процесі здійснення моніторингу впровадження  та застосування банками вимог Положення № 351.

Зміни до Положення № 351 затверджено Постановою Правління Національного банку України № 75 від 04 серпня 2017 року. - https://bank.gov.ua/document/download?...d=53243335

https://bank.gov.ua/document/download?...d=53243335

Фото:
moderator -> Всем
Позов про захист права споживача звільняється від сплати судового збору на усіх стадіях судового розгляду. ВССУ у листі від 09 серпня 2017р.
ВССУ у листі від 09 серпня 2017р. № 93-1517/0/4-17 розв’язав  колізію між ст. 22 ЗУ «Про захист прав споживачів» і ст. 5 ЗУ «Про  судовий збір» та прийшов до однозначного висновку, що споживач при  поданні позову про захист свого права не повинен  сплачувати судовий  збір. Споживач також не повинен сплачувати судовий збір при апеляційному  та касаційному оскарженні рішення суду ухваленого за результатами  розгляду його позову.