Рубрика: Запитували- відповідаємо. "ми знаходимось у виконавчій, а від банку поступила пропозиція по прощенню боргу"

moderator -> Всем
28.03 9:26
Рубрика: Запитували- відповідаємо. "ми знаходимось у виконавчій, а від банку поступила пропозиція по прощенню боргу"

#КПД_СпрашивалиОтвечаем

 Запитання: Скажіть будь ласка, якщо ми знаходимось у виконавчій,  а від  банку поступила пропозиція по прощенню боргу яка нас влаштовує як  оминути виконавчий збір? Банк говорить що напише у виконавчу заяву про  відкликання виконавчого провадження. Але нам говорять що тільки через  суд можна зупинити виконання рішення.Як це можна зробити і на яких  підставах.І який судовий збір потрібно платити при зверненні в суд?

 Відповідь: Доброго дня! Дійсно, пункт 1 частини першої статті 37 ЗУ Про  виконавче провадження, передбачає можливість відкликання стягувачем  (банком) виконавчого документа (листа). Але згідно з частиною 3 статті  40 ЗУ Про виконавче провадження, в разі повернення виконавчого документа  стягувачу, виконавець повинен винести постанову про стягнення  виконавчого збору. Тому в вашому випадку, такий спосіб закінчення  виконавчого провадження є неприйнятним. Домовтесь з банком, щоб він  після прощення боргу виконавчі листи не повертав, та залишив активним  виконавче провадження. В свою чергу, після прощення боргу, вам необхідно  подати до суду, який видав виконавчий документ, заяву про визнання  виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню. Такий порядок  передбачено частиною 2 статті 432 Цивільного процесуального кодексу  України. Судовий збір за таку заяву не сплачується. В подальшому  виконавче провадження буде закінчено, на підставі пункту 5 частини  першої статті 39 ЗУ Про виконавче провадження, після надання вами  виконавчій службі, ухвали суду про визнання виконавчого листа таким, що  не підлягає виконанню.