Ярослава Авраменко: Сообщения

Ярослава Авраменко -> Всем
30.11.18 12:23
Що робити, я cплачую по кредиту, а мене продають?" Інформація для боржників банків, що ліквідуються.
Останнім часом до нас почали частіше звертатися боржники, які платять за своїми кредитами.

З питаннями «Що робити, я плачу, а мене продають?» , «Чи брати участь у торгах» ?

  Справа в тому, що кредити, які обслуговуються, тобто за якими немає   прострочення і клієнти належним чином виконують умови договорів   (страхують життя, заставне майно тощо.) виставляють на продаж з   максимальним дисконтом 10% від загальної суми боргу.
 Тобто, якщо   борг 100 000 грн.,  мінімальна ціна права вимоги буде 90 000 грн.   Звичайно, брати участь в таких торгах сенсу немає, тому що до 90 000   грн. потрібно додати 3% - послуги торгує майданчики (біржі) (3% від 90   000 = 2 700.), плюс послуги нотаріуса за оформлення угоди купівлі   продажу 5 000 - 10 000 грн. У підсумку ціна викупу і всі витрати будуть   більше суми боргу.

Основний страх позичальників в даному  випадку -  КОЛЕКТОРИ. І вже знаходяться «порадники», які розповідаючи  страшні  історії про свавілля колекторів, схиляють боржників до участі в  торгах.  Але чи варто так переживати?

По-перше, будь-який колектор - бізнесмен, і схему з витратами на угоду, описану вище, вони прораховують не гірше нас з Вами.

  По-друге, якщо по кредиту немає прострочення і дотримуються всі умови   договору (маються на увазі ті умови, невиконання яких дає кредитору   право дострокової вимоги кредиту), заміна кредитора для боржника не   матиме будь-яких негативних наслідків. Ви далі продовжите обслуговувати   свій кредит і успішно його закриєте, але необхідно дотриматись деяких   умов.

1. Дізнайтеся коли ваш кредит продаватимуть.

2.   Право вимоги вважається проданим тільки після підписання договору   купівлі-продажу, а не дати проведення торгів! Потрібно врахувати, що у   переможця торгів є 20 робочих днів (календарний місяць) на підписання   договору. Тобто платити новому кредитору потрібно тільки після того як   буде підписаний між ним і банком договір купівлі-продажу права вимоги.

  3. Всі оплати по кредиту повинні йти вчасно! І на реквізити поточного   кредитора (до підписання договору купівлі-продажу в банк, після -  новому  кредитору).

4. Попереджаємо що сліпо вірити в 517 ст. ЦКУ  не  варто. Можливий варіант, коли вас навмисно хочуть «загнати» в   прострочення, для отримання права дострокового стягнення, з усіма   наслідками, що випливають.

5. Запитайте у банку інформацію про стан боргу на момент продажу. І звірте цю суму з боргом у нового кредитора.

  6. Перечитайте з юристами, які спеціалізуються на кредитних спорах,  всі  договори (кредитний, іпотеки, поручительства), на предмет наявності   підстав для дострокового вимоги кредитором всієї суми боргу. Як  правило  банки нехтували цими умовами і вимагали дол достроково тільки у  випадку  прострочення по кредиту. Але можуть бути й інші підстави. І  все їх треба  врахувати.

7. Налагодьте контакт з новим  кредитором. І далі  обслуговуйте свій кредит за графіком. Пам'ятайте -  він не може вийти за  рамки первинних договорів, які Ви укладали  спочатку.

Сподіваємося наші поради дозволять Вам і надалі обслуговувати свій кредит і уникнути додаткових стресів!
Будь в курсі, Ваш КПД

Ярослава Авраменко -> Всем
10.11.18 10:55
Свідок НТН випуск 19:00 за 9 листопада 2018 року Блок 19:20-24:00 присвячений закону про відновлення кредитування.

Свідок НТН випуск 19:00 за 9 листопада 2018 року
Блок 19:20-24:00 присвячений закону про відновлення кредитування.
Мої коментарі з приводу прийнятого закону в відео.Звертаю увагу на те, що:

 "- Банки можуть самостійно змінювати плаваючу процентну ставку і  зобов'язані повідомити позичальника або поручителя вже по факту.
- Термін позовної давності для поручителя збільшився до 3-х років.
- Встановлено чіткі вимоги для іпотечної застереження, щоб Позичальник не міг її оскаржити.
 - Наявність обтяжень третіх осіб, які з'явилися після оформлення  іпотеки, не заважають переоформленню права власності за  іпотекодержателем.
- Банкам дали доступ до багатьох реєстрів.
-  Закон вступає в силу 04.02.19, але поширюється на ті договори і  правовідносини, які існували до його прийняття. Наприклад, якщо договір  поруки був укладений в 2008 році, але проблеми з виконанням кредитних  зобов'язань з'явилися після прийняття цього закону до поручителя будуть  застосовувати норми цього закону."